RESSAM ÜNVER’DEN DENİZLİ’DE 2. SERGİ

Denizlili ressam Gamze Ünver'in "Doğadan Gelen Doğada Kalan 2" adlı Rekreatif resim sergisi 21 Aralık 2018 Cuma günü açılıyor.

RESSAM ÜNVER’DEN DENİZLİ’DE 2. SERGİ

Denizli'nin yetiştirdiği ressamlardan biri olan Gamze Ünver, İstanbul'da başladığı sanat çalışmalarına memleketi olan Denizli'de devam ediyor. Daha önce İstanbul'da gerçekleştirdiği birçok sergi ve sanat çalışmalarının ardından 2016 yılında Denizli'de birinci kişisel resim sergisini açan sanatçı, 2’inci Sergi ile Denizlili sanatseverlerle buluşacak.

Heykel ve resim alanında Devlet Sanatçısı unvanına sahip olan Ünver, doğadan elde ettiği materyallerle şekil verdiği çalışmalarının yer aldığı kişisel sergisini 21 Aralık Cuma günü Turan Bahadır Sanat Galerisinde saat 17:30'da sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Sanat çalışmalarına uzun yıllar tuval üzerine çeşitli tekniklerle devam eden Denizlili ressam Gamze Ünver, “Çalışmalarıma dört yıldır doğaya olan duyarlılık ve farkındalık bilincini yaratmak adına başladığım doğadan kendisine sunulan materyallerle devam ediyorum. Doğanın ekolojik dengesi içinde insanoğlunun teknoloji ile olan bağının hayatı ve çevreyi olumsuz yönde etkilediği düşüncesi ve bunun etkisi ile oluşturduğum eserlerimde; teknolojik gelişmeler, yaşam koşulları ve kentleşme ne boyutta ilerleme gösterirse göstersin netice itibari ile doğanın kendisinden olmayan hiçbir durumu kabullenmeyeceği ve geriye çürüyen teknoloji ve kendini onarmaya çalışan bir mikro organizmanın kalacağı teması vurguladım. Doğa ve insan zıtlığının ve bu zıtlık içinde ki iç içe geçmişlikle oluşan kaosun yarattığı karmaşa kendi dengesini sağlarken; sanatçı olarak eserlerimde bu kontrastın, yarattığı dengeyi renk, ışık, armoni ile yakalamış ve bu kaosa dahil ettim” dedi.

HATİCE DEMİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER