Şampiyonlar ödüllendirildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Osman Hamdi Bey’in doğum günü anısına düzenlediği “Umudum Var Çünkü…” konulu resim yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün tarafından verildi.

Şampiyonlar ödüllendirildi

Osman Hamdi Bey’in doğum günü olan 30 Aralık anısına düzenlenen “Umudum Var Çünkü..” resim yarışmasında yapılan değerlendirmeler sonucunda, ‘Ortaokul Kategorisi’nde birinciliği Alkım Hakanoğlu, ‘Lise Kategorisi’nde Rabia Çoban, ‘Üniversite Kategorisi’nde ise Yunus Arslan kazandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlık binasında pandemi kuralları dikkate alınarak düzenlenen ödül törenine; resim yarışmasında dereceye giren katılımcılar ve aileleri katıldı. Yarışmada dereceye girenler adına konuşan Rabia Çoban, böyle bir yarışma düzenlemesinin ve sanata destek verilmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Yarışmaya katılmak için çok heyecanlandığını belirten Çoban, Osman Hamdi Bey’in hayatını araştırarak çalışmaya başladığını ve yaptığı resmin ödül almasının kendisini bu alanda motive etiğini söyledi. Ayrıca ödül töreninde Çoban, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e kendi yaptığı resim çalışmasını hediye etti. Özge Ertürk ise Büyükşehir Belediyesi’nin umut konusunda resim yarışması düzenlemesinin özellikle bu dönemde çok anlamlı olduğunu belirtti ve umudu hiçbir zaman kaybetmemeleri gerektiğini söyledi.

"GENÇLERİMİZE ÇOK GÜVENİYORUZ"

Osman Hamdi gibi bir değerin doğum gününde ‘Umut’ temalı bir resim yarışması düzenlediklerini belirten Başkan Gürün, ortaya çıkan eserlerin umudu çok iyi yansıttığını söyledi. Şartlar ne olursa olsun her zaman bir umudun var olduğunu ifade eden Başkan Gürün; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğe ışık tutan sözlerinden biri de ‘Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.’ Bu sözün söylendiği tarih ve ortamı düşündüğümüzde karanlıkların aydınlığa, kötülüklerin iyiliğe, karamsarlığın yerini de her zaman umudun aldığını görürüz. Hiçbir zaman umutsuz olmaya hakkımız yok. Umut bu resimleri yapan gençlerimiz. Onlara çok güveniyoruz. Pırıl pırıl gençlerimiz bizlerin yarınları ve umudumuz. Resim yarışmamıza katılarak umudun resmini yapan tüm katılımcılara ve değerli ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211