Sarayköy bu yıl da Türkiye şampiyonu

Sarayköy Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu, her yıla şampiyonluk sığdırmaya devam ediyor. Başarısını Türkiye’ye ispat etmiş 2018 yılı Türkiye birincisi olan Sarayköy Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu, Tavas’ta düzenlenen Türkiye Gençler Halk Oyunları Şampiyonası’nda düzenlemeli dalda Türkiye şampiyonu oldu.

Sarayköy bu yıl da Türkiye şampiyonu

Denizli’deki başarısının ardından Türkiye’de düzenlenen yarışmalara Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın destekleriyle katılan Sarayköy Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu, her yıla bir yeni başarı ekleyerek, şampiyonluk merdivenlerini tırmanmaya devam ediyor. 2017 yılını ‘ödül yılı’ ilan eden Halk Oyunu Topluluğu, 2018 yılını Türkiye şampiyonluğu ile taçlandırmıştı. Disiplinli çalışmalarının ardından her sahneye çıktıklarında seyircilere görsel şölen yaşatan Sarayköy Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu, son olarak Ömür Günay’ın antrenörlüğünde 3. Tavas Zeybek, Kültür ve Sanat Festivali’nde jüri önüne çıktı. Festival kapsamında düzenlenen Türkiye Gençler Halk Oyunları Şampiyonası’nda 28 halk oyunu ekibi arasında marifetlerini sergileyen Sarayköy Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu, festivalin ilk günü düzenlemesiz dalda 13 ekip arasından Türkiye 7’ncisi olurken ikinci gün ise düzenlemeli dalda 10 ekipten 92.57 puan alarak Türkiye şampiyonu oldu. Şampiyonluk zaferini; Başkan Özbaş, Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Sarayköy Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu Antrenörü Ömür Günay, antrenörler ve Sarayköylü gençler şampiyonluk kupasını havaya kaldırarak kutladı.

“ALDIKLARI BAŞARILARLA BİZLERİ GURURLANDIRIYOR”

Sarayköy Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu’nun her zaman desteğiyle yanında olan Başkan Özbaş, “Halk oyunlarımız atalarımızdan bize miras kalan ve bizlerin gelecek nesillere en doğru şekilde aktarmamız gereken emanetlerimizden birisidir. Atalarımız mutluluklarını, dayanışma ruhunu, dostluklarını ve sevgilerini sözlerin yanı sıra bu güzel halk danslarımızla göstererek belirtirlermiş. Geçmiş değerlerimizin, geleceğimiz olan evlatlarımızla bütünleşmesini görmek bizleri mutlu ediyor. Evlatlarımızın yürekten ve severek halk oyunlarını disiplinli bir şekilde icra etmelerinin ardından doğan bir başarı rüzgarı var. Sarayköy Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu, her yıl aldıkları başarılarla bizleri gururlandırıyor. Son olarak Tavas'ta düzenlenen Gençler Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye şampiyonu olan ve bir kez daha göğsümüzü kabartan gururumuz; Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğumuzdaki tüm efe ve yarenlerimizi, antrenörlerini ve kıymetli ailelerini yürekten kutluyor, bu muhteşem organizasyona ev sahipliği yapan Tavas Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin İnamlık'a ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2019, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER