Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali’nde renkli görüntüler

Sarayköy’de 6 gün boyunca devam edecek 14. Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali’nin ikinci gününde ilçenin en iyi eriği, en güzel koçu ve buzağısı seçildi. Tiyatro gösterisiyle süren festival O Ses Türkiye birincisi Mustafa Bozkurt’un muhteşem konseriyle ikinci gününü tamamladı. Festival, renkli görüntüler yaşandı.

Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali’nde renkli görüntüler

Sarayköy Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali’nin 2’nci gününde birbirinden eğlenceli, öğretici ve tanıtıcı etkinlikler yapıldı. Festival’de renkli görüntülere sahne oldu. Festivalde ilçedeki anaokul, ilkokul 1., 2. ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik özel etkinlik oluşturuldu. Sarayköy Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle “Sarayköy Anadolu Masalları Şenliği” programı düzenlendi. Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Şube Müdürleri; Özcan Aslan, Mine Fildağlı ve öğrenciler katıldı. Programda öğrencilere, öğretmenler tarafından Anadolu’dan masallar anlatıldı. Çocuklar, öğretmenlerinin anlattığı masalları can kulağı ile dinlerken masallar arasında sunulan eğitici şarkılara eşlik etti. Program sonunda Sarayköy Anadolu Masalları Şenliği’nde yer alan öğretmenlere plaket takdim edildi.

EN İYİ ERİK, EN GÜZEL BUZAĞI, EN GÜZEL KOÇ YARIŞMASI

Aşağı Mahalle’de bulunan Hacı Ahmet Şentürk Parkı’nda En İyi Erik, En Güzel Buzağı, En Güzel Koç Yarışması düzenlendi. Yarışmaya; Başkan Necati Özbaş’ın yanı sıra; Belediye Başkanı Yardımcısı Mestan Özkan, AK Parti İlçe Belediye Meclis Üyeleri Mustafa İğdeli, Ahmet Karabacak, İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürü Ayhan Gümen, Denizli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Topaloğlu, çiftçiler, besiciler ve vatandaşlar katıldı. Önce 17 koç ve 17 buzağı ırk özelliği, bakımı ve dış görünüşüne göre jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Ardından Türkiye’de isim yapmış, Sarayköy’ün en ünlü ve önemli tarımsal ürünlerinden olan papaz eriği görünüş, irilik, tat-lezzet, gevreklik ve temizlik ile değerlendirildi. Yarışmada İsmail Erdoğan’ın buzağısı, Ümit Bulanık’ın koçu, Halil İbrahim Ulukaya’nın eriği birinci seçildi. Her yarışmanın ilk üçü çeyrek altınla ödüllendirildi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm hayvan sahiplerine bir çuval yem ve biberon hediye edildi.

İNTERAKTİF TİYATRO GÖSTERİSİ

Her tiyatro oyunun kapalı gişe izlendiği Sarayköy’de tiyatro, festivalde de unutulmadı. Atatürk Parkı’ndaki sahneye çıkarak yüzlerde misafirini güldüren Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü’nün “Herkes Bir Alem” isimli oyunu büyük beğeni aldı.

MUSTAFA BOZKURT KONSERİ

Festivalin ikinci gün konserinde sahnede Mustafa Bozkurt, yer aldı. O Ses Türkiye birincisi olarak ismini duyuran sanatçı Bozkurt, sevilen şarkılarını seslendirdi. Vatandaşlar da şarkılara eşlik edip telefonlarının ışıklarıyla konser alanında renkli görüntüler oluşturdu. Konsere binlerce vatandaş katıldı. Müzik şöleninin ardından Başkan Özbaş, sanatçı Mustafa Bozkurt’a plaket takdim etti.

“YARIŞMAYA KATILAN TÜM ÇİFTÇİLERİMİZ KAZANDI”

Festivalin ikinci gününde ilçenin tarım ve hayvancılığına değindiklerini belirten Başkan Özbaş, “Ege Bölgesi’nde tarım, sanayi, turizm dendiğinde çalışkan, üreten insanlarımızın bulunduğu, verimli ovasıyla Türkiye ekonomisine en büyük katkıları sunan Sarayköyümüz akla ilk gelen yerlerden birisi. Festivalimizde ilçemizin önde gelen güzelliklerini tanıtacağımızı belirtmiştik. Bugün festivalimizin tarım ve hayvancılık bölümünde bir araya geldik. İlçemizin en iyi eriğini, en güzel buzağısını ve koçunu kıymetli jürimizin değerlendirmesi sonucunda seçtik. Yarışmaya katılan her bir çiftçimiz ve besicimiz gönlümüzde birinci. Bugün yarışmaya katılan tüm çiftçilerimiz kazanmıştır. Günümüzün finalini ise O Ses Türkiye birincisi değerli sanatçımız Mustafa Bozkurt’un birbirinden değerli şarkılarıyla yaptık. Bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER