'ŞEYTAN'IN KABİLESİ: SEMUR' FİLMİNİN İLK GALASI, DENİZLİ'DE YAPILDI

'ŞEYTAN'IN KABİLESİ: SEMUR' FİLMİNİN İLK GALASI, DENİZLİ'DE YAPILDI

'ŞEYTAN'IN KABİLESİ: SEMUR' FİLMİNİN İLK GALASI, DENİZLİ'DE YAPILDI
banner22

Geçtiğimiz Cuma günü vizyona giren, Yapıcılığını Ayhan Ulam'ın, Yönetmenliğini ve Senaristliğini Gökhan Aksu’nun üstlendiği ‘Şeytan'ın Kabilesi: Semur’ filmin ilk galası; filmin çekildiği Denizli’de yapıldı.

Başrollerini İpek Erdem ve Balamir Emren'in paylaştığı, Yapıcılığını Ayhan Ulam'ın, Yönetmenliğini ve Senaristliğini Gökhan Aksu’nun üstlendiği ‘Şeytan'ın Kabilesi: Semur’ filmi, Denizli başta olmak üzere 107 sinema salonunda geçtiğimiz Cuma günü gösterime girdi. Filmin ilk galası ise filmin çekildiği Denizli’de yapıldı. Gala çıkışında konuşan Yapıcı Ayhan Ulam, “Heyecanlıydık. Sonuçta beklediğimiz bir filmdi. Denizli halkı olarak bir yapımcı olsam da ben de merakla film izlemeyi bekleyenlerdendim. Çok güzeldi. İçerdeki atmosfer de çok güzeldi.  İlgi ve alaka çoktu. Bu da bizi mutlu etti. İçerde filmi izlerken; Denizli’nin Çınar Meydanı’nı görünce ayrı bir heyecan verdi. Sonuçta Denizli atmosferi altında, Denizli halkından biri olarak çok mutlu oldum. Filmimiz vizyona gireli 3 gün oldu. İzleme rakamları da bizi çok mutlu ediyor. Çok güzel bir izlenme oranı var” dedi.

“ELEŞTİRİLER DE ÇOK OLUMLU”

Filmin Türkiye’de 107 noktada izlendiğinin altını çizen Yapımcı Ulam, “filmimiz, İzmir, Adana, Konya, İstanbul’da her yerde şu an sinemalarda izleniyor. Filmimize karşı ilgi çok. Bu da etkili bir iş yaptığımızın göstergesidir. Filmimiz hafta sonu sinemalarda çıkmasına rağmen filmin izleme oranı oldukça iyi. Bu da çok güzel. Filmle alakalı yorumlar çok güzel. Denizlili olup yurtdışında falan olanlar ya da Denizli halkı olup farklı şehirlerde olan insanların tepkileri ve yorumları çok güzel. Yorumlarında ‘resmen Denizli’nin belgeselini yapmışsınız’ diyorlar. Daha sonra sahnelerin çok etkileyici olduğunu söylüyorlar. Gerçekten üzerlerinde iz bıraktığını söylüyorlar.  Bunlar da bizi çok mutlu ediyor. Gayet iyi gidiyor. Eleştiriler de çok olumlu” diye konuştu.

“ÖNÜMÜZDE BİRÇOK PROJELERİMİZ VAR”

‘Şeytan'ın Kabilesi: Semur’ filmi ile sinema sektörüne ilk adımı attığını söyleyen Ulam; şunları aktardı: “Bu filmi çekmemin sebebi çocukluktan beri hayalimdi, hobimdi. Sinema izlemeyi çok seviyordum. Sinema oyuncularını takip etmeyi çok seviyordum. Sonra araştırmaya kendimi sorgulamaya başladım. ‘Bu iş ben yapabilir miyim?’ diye düşündüm. Kendime güvendim ve bir yerlerden başladım. Önümüzde birçok projelerimiz var. Bir komedi filmi yapmayı düşünüyoruz. Birkaç gün içerisinde de bu komedi film için de İstanbul’a anlaşma yapmaya gideceğim.”  

“İNSANLAR BU TÜR FİLMLERE İLGİ GÖSTERMEYE BAŞLADI”

Türk sinema tarihinde örneği çok az olan psikolojik gerilim filmiyle giriş yapan Yapımcı Ulam; “Biz senaryoyu psikolojik-gerilim olarak okumuyoruz. Bakınca çok etkileyici bir senaryo olduğunu düşünerek anladık. Türkiye’de psikolojik film izleme oranlarına baktık. Ülkemizde aşk konulu ya da tarih konulu filmler daha popüler ama biz psikoloji tercih ettik. Biraz riskli iş olsa da yavaş yavaş insanlar bu alandaki filmlere de ilgi göstermeye başladı. Zaten senaryo beni çok etkiledi. Kendimden de bir şeyler buldum” dedi.

“İZLEME ORANI GÜZEL OLDUĞU İÇİN ÇOK MUTLUYUZ”

Filmde ‘Teyze’ rolünü canlandıran; Denizlili oyuncu Nihan Tüfekçioğlu; “Çok heyecanlıyım ilk defa böyle bir projede yer alıyorum. Kendim de bir tiyatrocuyum zaten. Bu projede Ayhan Abi’nin ve senaristin çok emeği var. Gerçekten çok güzel bir çalışmayla böyle başladık. Filme gidenler beni hiç tanımıyor. ‘Teyze’ karakterini canlandırıyorum. Kötü bir karakter.  Kendi mutlu değil ve kimsenin mutlu olmasını istemiyor. Bu karakterin bir takım işlerimden sonra film başlıyor. Film benin oynadığım karakterin yiyenine büyü yaptırmasıyla başlıyor. Sonrasında Merve karakteri büyüse bile ondan kurtulamıyor. Beni doğaçlama tiyatro yaparken yapımcımız görüyor ve bu karakterin benim canlandıracağıma inanarak beni düşünüyorlar.  Proje benim içime çok sindi. Denizlili bir yapım,  Denizli projesi, Denizli’yi çok güzel yansıtan bir film. İzleme oranı da gayet güzel olduğu için çok mutluyuz” şeklinde ifade etti.

“BENİM İÇİN GÜZEL BİR TECRÜBE OLDU”

Filme rol alan Denizlili oyuncu Burak Güner, “Denizli’de doğup büyüdüm. İnternet ortamında kendimce hobi olarak kısa videolar çekip paylaşıyordum. Ayhan Abi’yle tanışmamız bundan sonra oldu.  İlk defa böyle ciddi projeyle rol aldım. Benim için güzel bir tecrübe oldu. Filmi de izledim. Ayhan Abi’yle yapımcı-oyuncu ilişkisinden daha çok abi-kardeş ilişkisi var. Yine benim için bu projenin bana kazandırdığı güzel bir şey oldu” diye konuştu.

ŞEYTANIN KABİLESİ: SEMUR FİLMİNİN KONUSU

Merve'nin çocukluğu, annesini kıskanan teyzesinin yaptırdığı büyü yüzünden zorluklarla geçse de, bir hoca büyüyü çözünce sonrasında mutlu bir hayatı olur, üniversitede tanıştığı Ozan ile evlenir. Bir süre sonra teyzesi vefat eder. Merve, çok kötü anılarının olduğu cenaze evine gitmeyi hiç istemese de annesinin yoğun ısrarıyla karşılaşınca zor bir karar vermek durumunda kalır.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER