ŞİFA DAĞITAN ELLERDEN ‘AŞK KUMAR’ KLİBİ

Öğrencilik yıllarında Denizlili doktorlar tarafından oluşturulan ‘Denge Grubu’, 19 Mayıs 2017’de Rock Müzik tarzında çıkardığı ‘Lafta Kalmasın' albümüne üçüncü klip çekti. Albümdeki ‘Zor Bozan’ klibinin ardından farklı bir senaryoyla müzikseverlerin karşısına çıkan grup, ‘Bana Gel Demedin’ ile listelere girmeyi başarmıştı. Şifa dağıtan eller, son olarak; ‘Aşk Kumar’ şarkısına klip çekti.

2000’li yılların başlarında Denizlili tıp öğrencileri tarafından oluşturulan ‘Denge Grubu’nun üyeleri, Türkiye’nin değişik noktalarında şifa dağıtmaya devam ederken, müzik dünyasından da uzak kalmadılar. Şifa dağıtan ellerin oluşturduğu ‘Denge Grubu’, 19 Mayıs 2017’de Rock Müzik tarzında çıkardığı ‘Lafta Kalmasın' isimli ilk albümüyle müzikseverlerin karşısına çıktı. Yoğun iş temposuna rağmen müzik dünyasından uzak kalmayan grup, albümde yer alan ‘Zor bozan’ isimli şarkısına çektikleri ilk kliple dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardı. Ardından farklı bir klip senaryosu çekilen ‘Bana Gel Demedin’ ile listelere girmeyi başaran grup; Albümdeki ‘Aşk Kumar’ şarkısına da klip çekti ve geçtiğimiz haftalarda müzikseverlerle buluşturdu.

GRUPTA KİMLER VAR?
Grupta; İstanbul Amerikan Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ender Anılır; solist,  gitarist ve söz yazarı, İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hemotoloji Uzmanı Dr. Can Özlü Perküsyon, Ege Üniversitesi Hastanesi Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Orçun Zorbozan gitar, Eczacı Oğuz Ucagök söz yazarı ve solist, lösemili çocuklara yardım sağlayan ‘Mutlu Olalım Sosyal Sorumluluk Projesi’ Genel Koordinatörü Ali Arman ise bas gitarist olarak görev yapıyor.

İKİNCİ ALBÜM YOLDA
Pop rock dinleyicisinin beğenisine sundukları Lafta Kalmasın albümü, rock müziğin çeşitli türlerle harmanlandığı parçaları barındırıyor. Oğuz Ucagök'ün 5, Ender Anılır'ın 2 eseriyle temelinin atıldığı albümün tüm düzenlemeleri ise Osman Hekimoğlu imzası taşıyor. Toplamda 7 şarkıdan oluşan albümü,  dijital platformlar ve müzik marketlerdeki yerini aldı. Üçüncü klibin çalışmalarının tamamlanmasının ardından ikinci albüm çalışmalarına da başlayan grup, hedeflerini ise şu şekilde açıkladı: “tüm popülist beklentilerin ötesinde, kalıcı ve klasikler arasına girmiş, saygı ile dinlenen bir grup olmak.”

GÜRKAN GÖK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER