‘ŞİİRİN ÖTEKİ YÜZÜ FOTOĞRAF SERGİSİ’ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Denizlili turizmci ve Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Özer Başoğlan’nın fotoğrafları ve Merkez Valisi Şair İsa Küçük’ün şiirlerinden oluşan ‘Şiirin Öteki Yüzü Fotoğraf Sergisi’ Forum Çamlık AVM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergi, 22 Kasım tarihine kadar açık kalacak.

‘ŞİİRİN ÖTEKİ YÜZÜ FOTOĞRAF SERGİSİ’ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Denizlili turizmci ve Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Özer Başoğlan’ın fotoğrafve Merkez Valisi Şair İsa Küçük’ünşiirlerinden oluşan ‘Şiirin Öteki Yüzü Fotoğraf Sergisi’Forum Çamlık AVM’de açıldı. Sergiye; Denizli Valisi Hasan Karahan, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkay, Denizli Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, Umut Termal Kurucusu Kadir Başoğlan ve Denizlili sanatseverler katıldı. Serginin açılışında konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan, “Denizli sanatsever bir kenttir. Meslektaşımız İsa Küçük’ün şiirleri, Ahmet Başoğlan’ın fotoğrafları ile iyi bir uyum göstermiş. Kutluyorum. Sergiyi herkes gezmelidir”dedi.

“ŞİİRİ OKUYACAK VE FOTOĞRAFI YORUMLAYACAKLAR”

Şiirlerinin fotoğraflarla iyi bir ahenk gösterdiğini belirten Merkez Valisi Şair İsa Küçük, “Denizli’de olmaktan mutluyum. Ahmet, şiirlerime ayrı bir anlam yükledi.Denizlili sanatseverlere iyi seyirler dilerim” diye konuştu. Küçüklüğünden beri fotoğrafa merakı olduğunun altını çizen Turizmci Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Özer Başoğlan, “Fotoğraf çekmeye ortaokul dönemlerinde başladım. Babam fotoğraf makinası hediye etmişti. Biraz bu şiir kitabının etkisi var. Sayın Valim İsa Küçük’ün şiirleri ile fotoğrafı harmanladık. Modeller kullandım. Sergide şiiri okuyacak ve fotoğrafı yorumlayacaklar” diye konuştu. ‘Şiirin Öteki Yüzü Fotoğraf Sergisi’,Forum Çamlık AVM’de22 Kasım 2018 tarihine kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

MUHAMMET KARAÇAY- DOĞAN AKŞİT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER