“Sinemaya ve lunaparka gitmeyen çocuk kalmayacak”

Sarayköy Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Bir hafta boyunca sürecek ve binlerce çocuğa ulaşacak etkinliklerle ilgili konuşan Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Sarayköy’de sinemaya ve lunaparka gitmeyen tek bir çocuk kalmayacak” dedi.

“Sinemaya ve lunaparka gitmeyen çocuk kalmayacak”

Sarayköy’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 29 Nisan’a kadar devam edecek. Sarayköy Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle çocuklar, bayram coşkusunu doyasıya yaşayacak. Çocuklar, Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi Sinema Salonu’nda vizyona giren ‘Koca Ayak’ çizgi filmini bir hafta boyunca ücretsiz izleyecek. Ayrıca 23 Nisan’da başlayıp 26 Nisan’da son bulan lunapark etkinliği ile binlerce çocuk, ücretsiz oyun gruplarına binerek eğlendi. Sarayköy Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan planlama doğrultusunda sinema izlemeyen tek bir çocuk kalmayacak. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin 5 gün boyunca planlanan günlerinde filmlerini izleyecek. 25 Nisan Pazartesi günü başlayan film seanslarına katılan Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, öğrencilere “Hoş geldiniz” diyerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyor.

“25 BİN ÜCRETSİZ LUNAPARK BİLETİ DAĞITILDI”

23 Nisan coşkusunu sadece sinema ile kısıtlamayan Sarayköy Belediyesi, yine tüm okullardaki her bir öğrenciye 5 bilet olmak üzere toplamda 25 bin ücretsiz lunapark bileti dağıttı. 23 Nisan’da başlayan lunapark eğlencesi sona erdi. Çocuklar, kendilerini karşılayan Başkan Özbaş’a teşekkür ederek, sarıldı. Başkan Özbaş, “Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Tüm dünya çocuklarına böylesi özel ve anlamlı bayramı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını şükranla, minnetle yad ediyorum. 2 yıldır pandemi nedeniyle 23 Nisan’ı kısıtlı imkânlarla kutluyorduk. Fakat bu sene özlenen bu bayram coşkumuzu tekrar yaşatmak için biz de çocuklarımızın yanında olmak istedik. Ücretsiz sinema ve lunapark etkinliği düzenledik. Sinema etkinliğimiz bir hafta boyunca devam edecek. Okullarımız ile sistemli bir şekilde ilerlemek ve ‘Sinema izlemeyen tek bir tane çocuğumuz kalmasın’ diyerek, pazartesi günü başlatmak istedik. O yüzden Cuma gününe kadar sinema etkinliğimiz devam edecek. Lunapark etkinliğimiz ise 23 Nisan’da başladı 26 Nisan’da sona erdi. Etkinliklerimizin her ikisinden de gördüğümüz; çocuklarımız çok mutlular. Onları mutlu görmek bizlere de iyi geliyor. Tüm bayramlarımızı aynı coşku içerisinde kutlamak için çocuklarımızın, gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER