Soroptimistler, festivale hazırlanıyor

Denizli Soroptimist Kulübü ile kardeş kulüp Karşıyaka Soroptimist Kulübü üyeleri, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i ziyaret etti. 2022’de 2’ncisini düzenleyecekleri Buldan’da Sanat var Festivali’nin hazırlıkları ile ilgili alan Başkan Şevik, ilçenin tanıtımına öncülük edecek her çalışmanın destekçisi olacaklarını belirtti.

Soroptimistler, festivale hazırlanıyor

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Denizli Soroptimist Kulübü ile kardeş kulüp olan Karşıyaka Soroptimist Kulübü üyelerini ağırladı. BELKÜM’de gerçekleştirilen ziyarete; Denizli Soraptimist Kulübü Başkanı Huriye Demirhan,  Karşıyaka Sorontimist Kulübü Başkanı Nurdan Koçlular ile yönetim kurulu üyesi iş ve meslek sahibi kadınlar katıldı. Başkan Şevik’e, Denizli ve Karşıyaka Soroptimist Kulübü işbirliği ile önümüzdeki yıl 2’ncisisi düzenlenecek olan ‘Buldan’da Sanat Var’ festivalinin ön hazırlıkları ile ilgili bilgi veren Denizli Soroptimist Kulübü Başkanı Huriye Demirhan, “İlki 2019 Ekim’in yapılan ‘Buldan’da Sanat Var’ Festivali’ni geleneksel hale getirmek istiyoruz. Pandemi nedeniyle iki yıl ara verdiğimiz festivalimizin 2’ncisini Ekim 2022’de gerçekleştirmek istiyoruz. Ön hazırlık çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“FESTİVALLER, ETKİLİ TANITIM ARACIDIR"

Belediye olarak, tarihiyle, kültürüyle ve doğal güzellikleriyle turizm kenti olan Buldan’ın tanıtımına öncülük edecek her çalışmayı desteklemeye hazır olduklarını vurgulayan Başkan Şevik, “Festivaller, bir yandan yerel ekonomiyi canlandırırken bir yandan da etkili tanıtım aracıdır. İlçemizin el dokuması ürünlerinin tanıtıldığı, çeşitli sanat etkinlikleriyle tarihi sokaklarımızın canlandığı, ilçemizin turizm değerlerinin tanıtıldığı ‘Buldan’da Sanat Var’ etkinliğinin ikincisine de ev sahipliği yapacak olmamızdan dolayı da mutluyum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER