Süleymanlı Yayla Gölü’nde Hıdırellez Şenliği

Buldan Belediyesi, bu yıl baharın müjdecisi, bolluk ve bereketin simgesi Hıdırellez Bayramı’nı Süleymanlı Yayla Günü’nde düzenlenecek Uçurtma Şenliği ve çeşitli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.

Süleymanlı Yayla Gölü’nde Hıdırellez Şenliği

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Hıdırellez Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Hıdırellez’in yüzlerce yıldır Türk kültür coğrafyası içerisinde, doğanın yeniden uyanışını, bereketin, bolluğun simgesi olarak kutlandığını vurgulayan Başkan Şevik, “Türk kültüründe olduğu gibi birçok farklı kültürde de yazın başlangıcı olarak görülen Hıdırellez Günü, Hz. Hızır ile İlyas Peygamber’in yılda bir defa bir araya geldikleri gün olarak kabul edilmektedir. Kültürümüzü oluşturan örf, adet ve geleneklerimiz hayatın vazgeçilmez unsurları olduğu gibi bu değerlerimiz birlik ve beraberliğimize güç katmaktadır. Doğayla iç içe yaşayan milletimizin, dostluk ve kardeşliği pekiştirmek adına yüzyıllardır kutlamakta olduğu Hıdırellez, vatandaşlarımızın kaynaşmasına ve toplumsal huzurumuzun artmasına vesile olmaktadır. Ülkemiz ve tüm dünyada barışın ve dostluğun hakim olduğu güzel günlere vesile olması temennisiyle, tüm vatandaşlarımızın Hıdrellez Günü’nü kutluyor, sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum” dedi.

SÜLEYMANLI YAYLA GÖLÜ’NDE KUTLANACAK

Hıdırellez, bu yıl Buldan’da düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Buldan Belediyesi, pazar günü Süleymanlı Yayla Gölü’nde Hıdrellez Uçurtma Şenliği ve aynı gün Anneler Günü olması sebebiyle bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. Başkan Şevik, pazar günü saat 13.00 ile 17.00 arası düzenlenecek Hıdrellez Uçurtma Şenliği ve Anneler Günü etkinliğine tüm hemşehrilerini davet etti. Öte yandan etkinliğe ücretsiz araç servisi sağlanacağı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER