Tarihi konak sanat galerisi oldu

Resim öğretmeni Elif Kocaman Akgül, Buldan İlçesi’ndeki Hamamboğazı Sokağı'nda bulunan tarihi konağı restore ederek, sanat galerisine çevirdi.

Tarihi konak sanat galerisi oldu

Buldan İlçesi’nde Hamamboğazı Sokağı'nda bulunan tarihi konak, Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni olarak görev yapan Elif Kocaman Akgül tarafından restore edilerek, sanat galerisi oldu.

Tarihi konakta sanatla uğraşmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Akgül, bulduğu tüm atık malzemelerden değişik tarzda dekorasyon eşyaları yaparak farkınladık oluşturduğunu söyledi.

Tarihi konağa yerleşmesinden itibaren zorlu bir çalışmanın içine girerek restore işlerini kendisinin yaptığını anlatan Akgül, “Bu konakları gördüğümde çok etkilendim. Dokusu çok güzel, içleri çok güzel. Tarih kokan mekanlar. Bu konaklar yapıldığı dönemin sanatsal mekânları. Ben de resim sanatımı bu konakta yapıyorum. Konağı sanat galerisi hailen getirdim. Resim çalışmalarımla birlikte kendi tasarımlarım olan seramik, ahşap ürünler, süs eşyaları ve objeleri yapıyorum. Boyama çalışmalarım var. Atık malzemelerden değişik tarzda dekorasyon eşyaları yapıyorum. Her türlü malzemeyi küçücük bir tahta parçasını bile değerlendiriyorum. Ahşap ve seramik malzemeleri birlikte değerlendirmeye gayret ediyorum. Ahşap ve seramik küçücük bir dokunuşla adeta sanat eseri haline dönüşebiliyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER