Tavas Zeybek, Kültür ve Sanat Festivali başladı

Tavas Belediyesi’nce bu yıl 4’üncüsü organize edilen 4. Tavas Zeybek, Kültür ve Sanat Festivali, düzenlenen kortej yürüyüşüyle başladı.

Tavas Belediyesi’nce bu yıl 4’üncüsü organize edilen 4. Tavas Zeybek, Kültür ve Sanat Festivali start aldı. Festival kapsamında kortej yürüyüşü düzenlendi. Protokol üyelerinin ve vatandaşların katılımlarıyla gerçekleşen kortej yürüyüşü, Denizli Büyükşehir Belediyesi bandosu eşliğinde yapıldı. Korteje festivale katılan halk oyunları ekipleri ve atlılar renk kattı. Kortej yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı’ndan bulunan Atatürk anıtına çelenk koyma programı ile son buldu.

 

FESTİVAL, BAĞLAR MESİRELİĞİ’NDE DEVAM ETTİ

Festival, Bağlar Mesireliği’ndeki açılış programıyla devam etti. Açılışa; AK Parti Denizli Milletvekilleri; Cahit Özkan, Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, Tavas Kaymakamı Mutlu Köksal, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, MHP İl Başkanı Yusuf Garip, İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Turizm İl Müdürü Turhan Veli Akyol, Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, iş insanı Derya Baltalı ve misafirler katıldı.

“DOLU DOLU GEÇECEK BİR FESTİVAL SİZLERİ BEKLİYOR”

Açılış konuşmasını yapan ev sahibi Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık; “Festivalimizin temel amacı; Tavasımızı tanıtmak, zeybek kültürümüzü devam ettirmek ve gelecek nesillere aktarmaktır. Mücadeleyi, asaleti, kahramanlığı anlatan Tavas Zeybeğimiz; dilden dile, kuşaktan kuşağa geçen bir direniş, haksızlığa karşı çıkan, dağları mesken tutan efelerin öyküsüdür. Tarımıyla, kültürüyle, sanatıyla, tarihiyle eşsiz güzelliklere sahip olan ilçemizin tüm zenginliklerinin bir araya getirdiğimiz ve konserlerimizle dolu dolu geçecek bir festival sizleri bekliyor” dedi.

HALK OYUNLARI EKİPLERİ RENKLİ ANLAR YAŞATTI

Açılış programının gerçekleştiği Bağlar Mesireliği’ndeki Anfi Tiyatro’da Emre Dayıoğlu ve Uğur Önür sahne aldı. Farklı illerden gelen halk oyunları ekipleri gösterilerini sergileyerek izleyenlere renkli anlar yaşattı. Halk oyunları gösterisi ardından yerel sanatçı Emin Mert Boyacıoğlu konseri ile festivalin ilk günü tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2022, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER