Tayvanlı öğrenciler, Çal’a hayran kaldı

Türk kültürünü ve Türk aile yapısını tanımak için Denizli’ye gelen 15 Tayvanlı üniversite öğrencisi, Çal Kısık Kanyonu başta olmak üzere ilçeye hayran kaldılar.

Tayvanlı öğrenciler, Çal’a hayran kaldı

Çallı turizmci Safa Bayaltun, Tayvanlı öğrencilere 10 gün boyunca rehberlik yaptı. Türk kültürünü, Türk aile yapısını yakından tanımak için Denizli’ye gelen Tayvanlı öğrenciler, Pamukkale başta olmak üzere Denizli’nin turistik yerlerini gezdi.

Öğrencilerin son durağı ise, Çal ilçesi oldu. Çal Kısık Kanyonu’na hayran kalan Tayvanlı üniversite öğrencileri, Çal’ın doğal güzellikleri, tarihi değerlerini çok beğendiklerini dile getirdiler. Çal’da turizm hareketliliği başlatmak için çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Çal Kısık Kanyonu’na 2,5 kilometrelik yürüyüş yolu ve sosyal tesisleri yaptıktan sonra Çal’a turist akını başlayacaktır. Bir bölgeyi turizme açmak kısa vadede mümkün olmuyor. Biz temeli attık, yavaş yavaş duvar örmeye başladık. Önümüzdeki yıllarda binlerce yerli ve yabancı turist Çal’a gelecektir. Hedeflerimiz ve beklentilerimiz bu şekildedir” diye konuştu. Çal Bölgesi’nin oldukça bakir ve büyük turizm potansiyeline sahip olduğunu söyleyen Turizmci Safa Bayaltun, özellikle yaz döneminde Çal’a acentelerin turist getireceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER