TEDx, Denizli için bir marka olacak

Dünya çapında birçok ilham veren hikâyeyi bünyesinde barındıran TED etkinliklerinin Denizli’deki ikinci adımı atıldı. TEDx Denizli, ‘Gidilecek Yol’ temasıyla Nihat Zeybekci Kültür Merkezi’nde 8 konuşmacının katılımıyla gerçekleşti. Kendi alanlarında başarı sağlayan 8 konuşmacı, hayat hikâyelerini katılımcılara aktardı.

Dünya çapında birçok ilham veren hikayeyi bünyesinde barındıran TED etkinlerinin Denizli’deki ikinci adımı atıldı. TEDx Denizli, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde 8 konuşmacının katılımıyla gerçekleşti. Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) ve TED Denizli Koleji’nin destekleriyle düzenlenen iki oturum halinde ki programda; ‘Gidilecek Yol’ teması altında konuşmacılar, ilham veren fikirleriyle katılımcılarla buluştu.

Moderatörlüğünü Murat Can Canbay’ın yaptığı programda; Avi Alkaş, Olimpiyat ikincisi Fenerbahçeli Milli Boksör Buse Naz Çakıroğlu, Prof. Dr. Celal Şimşek, Dr. Deniz Şimşek, Elif Çetin, Kubilay Tunçer, Murat Germen ve Selda Tokat konuşmacı olarak katıldı.

TEDx DENİZLİ'NİN MEDYA SPONSORU DRT

Moderatörlüğünü Murat Can Canbay’ın yaptığı 8 konuşmacının katıldığı TEDx Denizli’de sponsorlara teşekkür plaketi verildi. Organizasyonun ana sponsoru TED Denizli Koleji oldu.  Labade Gurme, Denizli  Özel Sağlık Hastanesi, Derviş Küçük Sigorta, Hacı Şerif, Atölye Sır, Tuck Coffee, Marco Visa ve  Alyans Organizasyon sponsorlar arasında yer aldı.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğin medya sponsoru DRT oldu. DRT Genel Müdürü Mustafa Acar, teşekkür plaketini BASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Arpacı’dan aldı.

“TEDx DENİZLİ'YLE BİR YOLCULUĞA ÇIKIYORUZ"

Etkinlikte açıklamalarda bulunan BASİAD Başkanı Şeref Arpacı; “Bu organizasyon Denizli için çok önemli. Bu etkinlik Denizli için bir marka olacak. Ayrıca bu bir yatırımdır. Emek harcıyoruz. Bu etkinlik bizim gözbebeğimiz. Tüm Denizlilere teşekkür ediyorum. TEDx Denizli’yle bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu etkinlik, ulusal ve uluslararası bir marka. Bu etkinlik sayesinde Denizli daha da tanınacak. Yolculuk için ilk hareket noktasındayız. Sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum. Biz istişare kültürüne çok değer veriyoruz. Etkinlik sonrasında tüm olumlu olumsuz yorumlara açığız. Bu bir yolculuk. Devamı da gelecektir” ifadelerini kullandı.

“BENİM İÇİN YENİ BİR OLİMPİYAT SAYFASI AÇILDI"

Denizli’de Trabzon’a göre daha sakin bir yaşam olduğunu aktaran Olimpiyat ikincisi Fenerbahçeli Milli Boksör Buse Naz Çakıroğlu; “Denizli’de bulunduğum için çok mutluyum. TEDx etkinliğinde konuşmacı olmak beni heyecanlandırdı. Burada bulunmak bir ayrıcalıktır. Profesyonel sporcu olarak çalışmalarımız hocamla sürüyor. Olimpiyatlarda madalya almak ve ülkemi çok iyi bir şekilde temsil etmek gurur verici. Türkiye’ye döndüğümde bunu çok iyi hissettim. Beni çok iyi karşıladılar. Tokyo Olimpiyatları bitti ama benim için yeni bir olimpiyat sayfası açıldı. Hocamla yeni hedeflerimiz oluştu. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Aralık ayında Dünya Şampiyonası var. 2024 Paris Olimpiyatları’nda da aynı başarıyı göstermek için çalışıyoruz. Orada da kendi kilomda bir numara olarak gitmek istiyorum. Paris’e altın madalya için gidiyorum. Denizli’ye ilk kez geldim. İnsanları çok sakin. Rehber bize öyle anlattı. Ben Trabzonluyum. Trabzon’a göre daha sakin bir yaşam var burada. Merak ettim. Önümüzdeki sezon yaz tatilinde Denizli’ye gelip gezeceğim” dedi.

“BAŞARILI KİŞİLER KENDİ HAYALLERİNİ PAYLAŞMALI"

İş Kadını Selda Tokat; “Başarılı kişiler kendi hayallerini paylaşmalı. Yaşantımın bir kesitini aktaracağım insanlara. Ben Denizliliyim. Bu etkinlik Denizli için çok önemli bir noktada, bir marka. Profesyonel bir ekip burada. Şahane bir organizasyon. Hayatımızda keşke yasaklar, zorluklar, güçlükler olmasa” diye konuştu.

“BU ETKİNLİK DENİZLİ İÇİN BİR FIRSAT"

Loud and Proud Company'nin kurucu ortağı Elif Çetin, şunları aktardı: “Daha önce Denizli’ye gelip Pamukkale travertenlerinde gezme şansını bulmuştum. Denizli çok kültürel bir şehir. Bu kez Laodikeia Antik Kenti’ne gittik. Burada çok güzel bir coğrafya var. Denizli ihracatta çok güçlü bir şehir. Aile şirketleri güçlü bir yapıda. Şehre inanılmaz yatırımlar yapılmış. Prof. Dr. Celal Şimşek bizlere burada eşlik etti. Kendisi bence bir efsane. İnanılmaz bir değer ülke için. Çok özverili bir çalışmaları var. Bu etkinlik Denizli için bir fırsat. Kendi yolumu nasıl tasarladım bunu aktaracağım. İnsanlara ilham vermek gerekiyor.”

“LAODİKEİA'DA ŞU ANDA BATI TİYATROSU'NU BİTİRDİK"

Laodikeia’da son durum hakkında açıklamalarda bulunan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Arkeoloji Bölüm Başkanı ve Laodikeia Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek; “Ben Denizliliyim. Çameli’nin bir dağ köyünde çobanlık yaparken profesörlüğe uzanan yolculuğu aktardım. Başarı hikâyemi özellikle gençlerle buluşturdum. PAÜ’de Arkeoloji Bölümü kurduktan sonra biz Laodikeia kazı çalışmalarını aldık. Bu kazı 12 ay boyunca sürüyor. Bu bir devlet politikası. Bu yapılan kazılar hem Denizli özelinde hem ülke olarak çok önemli değer katıyor. Laodikeia’da şu anda Batı Tiyatrosu’nu bitirdik. İmparator Triyan için yapılan anıtsal çeşmede restorasyon çalışmaları sürüyor. Konservasyon ve kazı çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER