Tiyatro heyecanı her yerde

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 34'üncüsünü düzenlediği Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Tiyatro Festivali, tüm hızıyla devam ediyor. Meydan ve salonların yanında Sarayköy, Tavas ve Çivril’de de beğeniye sunulan oyunlar Denizli’nin dört bir yanında yoğun ilgi görüyor.

Tiyatro heyecanı her yerde

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 1984 yılında başlattığı, bu yıl ise 34’üncüsünü düzenlediği Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Tiyatro Festivali tüm hızıyla sürüyor. Türkiye ile birlikte Azerbaycan, KKTC, Kırgızistan ve Katar'dan olmak üzere toplam 23 tiyatro grubu, Denizli merkezin yanı sıra ilçelerde de seyircisiyle buluşuyor. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi ve Çatalçeşme Oda Tiyatrosu ile Denizli’nin meydanlarında sahneye taşınan oyunlar yoğun ilgi çekiyor. Kent merkezin yanında Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Sabah Grupları Oyunculuk Bölümü “Fırtına” adlı oyunu Sarayköy’de, Kocaeli Sırf Tiyatro Grubu “Deliriyorum Ben Haberin Olsun” adlı oyunu Tavas’ta ve Antalya Kepez Belediyesi “Nalınlar” adlı oyununu Çivril ilçesinde seyircisi ile buluşturdu.

FESTİVAL PAZARTESİ SON BULUYOR

İzmir’den festivale katılan İlker Kılıçer, Kınıklı Amfi Park’ta pandomim gösterisi ile de büyük beğeni topladı. 13 Haziran Pazartesi Günü Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nun “Bir Adam Yaratmak” adlı oyunu ile perdelerini kapatacak festivaldeki oyunlarla ilgili ayrıntılı bilgi ve rezervasyona http://tiyatro.denizli.bel.tr ile Çatalçeşme Oda Tiyatrosu gişesinden ulaşabiliyor.

Festival programı

Bugün

Çınar Sanat Atölyesi(Konya)

‘Naaş-I Muhteremler’ saat: 15.00

Çatalçeşme Oda Tiyatrosu

İlker Kılıçer (İzmir)

‘Pandomim’ saat:19.00

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Önü

İstanbul Devlet Tiyatrosu (İstanbul)

‘Hamlet’ saat: 20.30

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi – Fatma Yıldız Salonu

Yarın

Alaşehir Belediye Tiyatrosu (Manisa)

‘Gemilerde Talim Var’ saat: 14.30

Sarayköy Kültür Merkezi

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu

‘Bir Adam Yaratmak’ saat: 20.00

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi – Fatma Yıldız Salonu

13 Haziran 2022 Pazartesi

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu

‘Bir Adam Yaratmak’ Saat: 20.00

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi – Fatma Yıldız Salonu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER