Yenicekent’te üzüm tadında festival

Bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Buldan Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivali, sevilen sanatçı Hakan Eyiden konseriyle başladı ve 3 gün sürdü.

Türkiye’de ilk turfanda sofralık üzümünü yetiştiren ve kuruluşu M.Ö.5500 yıllarına dayanan Tripolis Antik Kenti'ne ev sahipliği yapan Yenicekent’i tanıtmak amacıyla bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Buldan Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivali hafta sonu yapıldı. Festivalin açılışına; Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Eskin ile ilçe protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Festival kapsamında Buldan Gençlik Spor Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından sahne alan sevilen sanatçı Hakan Eyiden, seslendirdiği Denizli türkülerle Yenicekentlileri coşturdu. Türkiye'nin ilk turanda üzümünü yetiştirmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan Yenicekentliler, festival süresince hem ürünlerini tanıtma imkanı bulacak hem de keyifli dakikalar geçirdi.

İKİNCİ GÜNDE İLDEM KİRAZOĞLU VE TUAL SAHNE ALDI

Festivalin ikinci gününde etkinliğe katılan misafirlere Yenicekent’te yetiştirilen turfanda çekirdeksiz üzümlerinden ikram eden Yenicekentliler, Çakır ve Saz ekibinin fasıl dinletisi ile mest oldu. Festivale katılanlar, Denizli'nin genç sesi İldem Kirazoğlu'nun seslendirdiği şarkılar ile coştu. Yenicekent Meydanı'nı dolduran kalabalık, Türk pop müziğinin güçlü sesi Tual'in şarkılarına eşlik ederek doyasıya eğlendi. İkinci günü yapılan etkinliğe, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Ak Parti il ve ilçe temsilcileri, belediye meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

ÜZÜM AĞASI; MUSTAFA ERTAN

Festivalin son gününde; festival kapsamında düzenlenen üzüm teşvik yarışmasında dereceye giren üreticiler ödüllerini alırken, açık artırmada 125 bin TL veren Yenicekentli işadamı Mustafa Ertan, ‘Üzüm Ağası’ seçildi.

FESTİVAL, HASAN YILMAZ’LA SON BULDU

24. Buldan Yenicekent Tripolis, Kültür ve Turfanda Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivali, Hasan Yılmaz konseri ile sona erdi. Hasan Yılmaz, seslendirdiği hareketli Ankara türküleriyle Yenicekentlileri coşturdu. Sahnede ayakkabılarını çıkararak, çıplak ayakla şarkılarını seslendiren Hasan Yılmaz, Yenicekentlileri unutulmaz bir gece yaşattı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193