Yenilenebilir Enerji ve Kültür Festivali, 28 Ağustos’ta başlıyor

Bozkurt Belediyesi’nce bu yıl ikincisi organize edilen Yenilenebilir Enerji ve Kültür Sanat Festivali, 28-29-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Belediye Başkanı Birsen Çelik, tüm Denizlileri festivale davet etti.

Yenilenebilir Enerji ve Kültür Festivali, 28 Ağustos’ta başlıyor

Bozkurt Belediyesi, 2’nci Yenilenebilir Enerji ve Kültür Sanat Festivali’ni düzenleyecek. Festival, 28- 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivale katılanlar; kültüre, sanata ve müziğe doyacak.

Festivale ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Festivalimizin çerçevesi 25 Ağustos’ta başlayacak. Bozkurt Ata İzci Kulübü, Türkiye’nin dört bir yanındaki izciler ile beraber Hayrettin Mahallemizde 100’ü aşkın kişilik bir ekiple kamp alanımızı hayata geçirecek ve bir hafta sürecek kamp başlayacak. Kamp alanımızdaki tüm izciler, 3 gün boyunca da festivalimize renk katacak. Kamp alanımızda sadece bizim izci kulübümüz değil Pamukkale Bisiklet Derneği’nin üyeleri de kamp alanımızı renklendirecekler. Bozkurt, Denizli’nin tek muhacir ilçesi olduğu için biz festivalimizde muhacir kültürümüzü öne çıkaran, muhacir kültürümüzdeki ağız tatlarımızı, yaşanmışlıklarımızı, eski düğün adetlerimizi de yaşatacağımız enstantaneler sunmak istedik. 3 gün boyunca Bozkurtlu Tüm sanatçıları, heykeltraşların, ressamların hepsinin sergisi olacak. Bozkurt’un ses sanatçıları 3 gün boyunca seslerini duyuracak. Ayın 29’unda bir kına gecemiz olacak. Bu kına gecemiz, gerçek bir gelinimizle, damadımızla eski adetlerimizi nasıl yasadığımızı, nasıl yaşamamız gerektiğini ve eski adetleri hiç unutmamız gerektiğini bizlere anlatacak ve biz bunun da belgeselini çekeceğiz. İlk gün Kolpa konserimiz olacak. Biz o gün festival kortejimizi yürüyerek değil, bisikletle yapacağız. Kortejin ardından ilk olarak Şebnem Şirin Parkı’nı açacağız. Daha sonra Bozkurt sanatçılarının sergilerini açacağız. Daha sonra, 100-150 yıldır bozulmamış hala daha ilk dokusunu taşıyan, kerpiç evleri olan bir muhacir sokağımız var. Bozkurt Belediyesi olarak, o sokağı güzelleştirme çalışması yaptık. O sokağın açılışını yapacağız. 3. gün 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. yıl dönümü. 100 metrelik bir bayrakla hep beraber, önümüzde Aydın Belediyesi’nin Kadın Mehteran Takımı ile muhteşem bir fener alayı yapacağız. Daha sonra meydanımıza geleceğiz. Meydanda daha önce Bozkurtlu kadınların çektiği Nar Peri’nin lansmanı imzalayacağız. Daha sonra da Ozan Ozanca’nın konseri ile coşacağız.”

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2022, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER