Yüksek Sadakat, otizmli çocuklar için sahne aldı

Türkiye'nin en iyi rock grupları arasında yer alan Yüksek Sadakat, Route’da sezonun son konserinde otizm dostlarıyla buluştu. Otizm konusundaki farkındalığı artırmayı hedefleyen konser, coşkulu geçti.

Yüksek Sadakat, otizmli çocuklar için sahne aldı

Türkiye'nin en iyi rock grupları arasında yer alan Yüksek Sadakat, şarkılarını Denizli’deki otizmli çocuklar için söyledi.

Denizli Otizm Derneği yararına gerçekleştirilen konserden elde edilen gelir, derneğin bu yaz düzenleyeceği Birlikte Yaz Kulübü'nde kullanılacak.

Otizmli çocuklar için Türkiye'nin ilk tersine kaynaştırma yaz okulunu düzenlediklerini hatırlatan Dernek Başkanı Dudu Karaman Dinç, şunları söyledi:

“Denizli Otizm Derneği bu yıl da geleneği bozmadı. Birlikte Yaz Kulübü, 1 Temmuz- 9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 6 hafta devam edecek yaz kulübünde otizmli çocuklar tipik gelişim gösteren akranlarıyla birlikte eğitim alacak. Yaz okulumuz öncesinde böyle bir etkinlik yaparak otizm dostlarıyla buluşmaktan mutluluk duyduk. Sponsorlarımız LOOK’n Nlilüfer Bayrak ve ARMA Dizyan Tahir Dinç’e çok teşekkür ederiz. Onların bir sosyal sorumluluk projesi olarak bu konser izleyicilerle buluştu. Emeği geçen herkese ve bizi yalnız bırakmayan tüm otizm dostlarına çok teşekkürler. Birlikte daha güçlüyüz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER