“Yükselen Genç Yazarlar” Projesi start aldı

Cafer Sadık Abalıoğlu Vakfı, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Yükselen Genç Yazarlar Projesi’ne başladı.

“Yükselen Genç Yazarlar” Projesi start aldı

Cafer Sadık Abalıoğlu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ercüment Erdem, “Yükselen Genç Yazarlar Projesi’ni Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

Cafer Sadık Abalıoğlu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Erdem, Denizli Merkezi’ndeki resmi liselerin 9. ve 10. Sınıflarında eğitim gören gençlerden, yazı yazmaya yetenekli öğrencilerin; özgüvenlerini arttırmaya, sanatsal etkinliğe aktif olarak katılmalarına, edebiyat alanında eğitim almalarına, yazarlık potansiyellerini keşfetmelerine, evrensel ve insani değerleri hatırlamalarına katkıda bulunmak amaçladıklarını anlattı.

Cafer Sadık Abalıoğlu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Erdem, “Yükselen Genç Yazarlar projesi, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. Yükselen Genç Yazarlar Projesi kapsamında öykü yarışması düzenlenmiştir ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkısı ile Denizli merkezdeki resmi liselere duyurusu yapılmıştır. Yarışma şartnamesi okul müdürlüklerinden ve www.csavakfi.org.tr adresinden temin edilebilmektedir. Yarışmaya başvuru için son gün 20 Mart 2019’dur. Hedef kitledeki öğrencilerin yazacağı ‘Evrensel ve İnsani Değerler’ temasına değinen öyküleriyle vakfa yapacakları başvuruların seçici kurul tarafından değerlendirilmesi sonucunda, başarılı bulunan 20 öğrenci belirlenecektir. Bu öğrenciler projeye katılmaya hak kazanarak ‘Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’ programında yer alacaklardır. Atölye çalışmaları sırasında kitaplarını okumaktan zevk aldıkları ünlü bir yazar ve Denizli’nin kültürel değerlerini ele alan yerel yazarlarla söyleşiler yapılarak edebiyat alanında bir ön eğitim alma fırsatı yakalayacaklardır. Bu çalışmalar ile kendi potansiyellerini keşfedecek olan öğrenciler proje sonunda da kendi eserlerini ortaya koyacaklar, ürettikleri eserleri kitap haline getirilecek ve ilgili yerlere dağıtılacaktır. Gençlerin proje sırasında yazdıkları en iyi 1 öykü poster haline getirilecek, her bir gencin atölye çalışması ve yazarlarla söyleşisi sırasında çekilmiş fotoğrafları ile birlikte sergilenecektir. Projemize katılmak isteyenler, detaylı bilgi için Twitter “genç_yukselen”, instagram “yukselengencyazarlar” hesaplarını takip edebilir” dedi.

MUHAMMET KARAÇAY

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER