KUMARHANE’DE GÖRÜNTÜLENEN AK PARTİLİ “TEŞKİLAT DENİZLİ İL KOORDİNATÖRÜ!”

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı (eski), eski Muğla milletvekili ve AK Parti Denizli İl Koordinatörü Nihat Öztürk’ün, önceki gün ortaya çıkan ve ülke gündemine yerleşen “kumarhanede çekilmiş görüntüsü” son dönemin en çok tartışılan konusu haline geldi. Haberi ilk yayınlayan Odatv'ye konuşan Nihat Öztürk, "Ekrana bakıyordum" dedi. Şu anda AK Parti’nin Denizli İl Koordinatörlüğü görevini de yürüten eski vekil Nihat Öztürk daha önce AK Parti Muğla İl Başkanlığı görevinde de bulundu. Öztürk AK Parti Denizli İl Koordinatörü olması nedeniyle sık sık Denizli’ye gelen ve burada istişare toplantılarına katıldığı için tanınan ve bilinen bir politikacı.

Ülke genelinde ilk olarak Oda TV’nin verdiği haber “AKP Teşkilat Başkan Yardımcısı, eski AKP'li Muğla milletvekili Nihat Öztürk'ün, kumarhanede çekilmiş görüntüsü ortaya çıktı” başlığı ile bir çok medya organında yer bulurken, biz de Muğlalı gazeteci arkadaşımız Cem Kaytan ile yaptığımız görüşme sonrası bu haberi; “Kumarhane’de görüntülenen AK Partili; ‘AK Parti Teşkilatı’nın Denizli İl Koordinatörü!’ başlığı ile verdik.

MUĞLA ESKİ İL BAŞKANI

İddiaya göre; Nihat Öztürk, geçen yıl çıktığı Karadeniz gezisi sırasında Gürcistan’a geçti ve Batum kentindeki bir kumarhanede görüntüleri çekildi. Videonun 28’inci saniyesinde AKP’li Nihat Öztürk’ün yanına gelen kişinin de, AK Partili Ozan Balcı olduğu ileri sürüldü. Nihat Öztürk’ün AKP Muğla il Başkanlığı döneminde, Ozan Balcı da Öztürk’ün il başkan yardımcılığını yapıyordu.

ODATV’YE KONUŞTU: “EKRANA BAKIYORDUM”

AKP Teşkilat Başkan Yardımcısı eski milletvekili Nihat Öztürk, Batum'daki görüntüleriyle ilgili Odatv’den Murat Sökdü'ye konuştu. Bunun AKP'de özellikle teşkilatlarda parti içi muhalefetin bir oyunu olduğunu dile getiren Öztürk şunları söyledi: “Bu parti içi muhalefetin bana hazırladığı bir kumpastır. Bu klasik bir FETÖ taktiğidir. Geçen yıl gerçekleşen bu olayın videosu bizleri ve partimizi yıpratmak için genel merkeze de gönderilmişti. AK Parti'yi yıpratmak isteyen FETÖ'cü zihniyet bir kez daha hortlamıştır. İnsanların yatak odalarına kadar girerek görüntülerini çekip servis eden zihniyet bu gün Batum'da ortaya çıkmıştır.”

"KAHVE İÇMEYE DAVET EDİLDİK"

Yine Oda TV ve çeşitli internet gazetelerinin haberlerine göre Nihat Öztürk Kumarhanede makine başındaki görüntülerini, "kahve içmeye davet edildiğimizde makine başında olan biri yer verdi. Kahve içmek için oraya oturdum. Orada oyun oynamıyor ekrana bakıyorum" şeklinde savundu. Öztürk, Batum olayını ise şu sözlerle açıkladı:

“Geçen yıl arkadaşlarla Karadeniz gezisine gittiğimizde kaldığımız otelde gerçekleşen bir olay. Arkadaşlar lobide "birlikte bir kahve içelim" dediler oturduk içtik hepsi bu kadar. Ondan sonra ayrıldık. Parti içi muhalefetin tamamen masumane bir olayı servis etmesi FETÖ'cülerin kullandığı bir yöntem olarak karşımıza çıktı. Geçen yıl gerçekleşen bu olayın bugün gündeme gelmesi de son derece manidardır. Parti içi muhalefet in bu kirli tezgahı er geç ayaklarına dolanacaktır.”

ÖZTÜRK AK PARTİ DENİZLİ İL KOORDİNATÖRÜ OLARAK BİR HAFTA ÖNCE DENİZLİ’DEYDİ!

AK Parti’nin Denizli İl koordinatörü olması nedeniyle sık sık Denizli’ye gelen ve ilçe istişare toplantılarına genel merkez adına katılan Nihat Öztürk son olarak bir hafta önce yine Denizli’de idi. Denizli Koordinatürü Öztürk, Denizli İl Başkanı Necip Filiz ile birlikte, AK Parti Denizli İlçe teşkilatlarında; Ana kademe, kadın ve gençlik kolları, mahalle başkanları, önceki dönem ilçe başkanları, belediye başkanları ve meclis üyeleriyle biraraya gelerek kongre sürecini istişare etmişti. Yapılan ilçe ziyaretleri ve teşkilatlarda gerçekleştirilen toplantılarla ilgili yazılı bir açıklama yapan ve kamuoyuna bilgi veren İl Başkanı Necip Filiz: “Birlik, Dirlik ve Kardeşlik İçin Yeniden Yollara Düşme Vakti. Denizli İl Koordinatörümüz Nihat Öztürk ile birlikte ilçelerimizde çok verimli toplantılar gerçekleştirdik” demişti.

DENİZLİ CHP’DE YARIŞ 14 ARALIK’TA BAŞLIYOR

Denizli CHP’de delege seçimleri süreci tam sürat devam ederken, sürecin Kasım sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. CHP Denizli’de ardından ilçe kongreleri başlayacak. Ve takiben yapılacak il kongresi ile süreç tamamlanacak. Bu kongreler Denizli CHP’nin son yıllarda yaşadığı en çekişmeli kongreler olacak. Denizli CHP’de ilçe kongrelerinin başlangıç tarihi 14 Aralık 2019, bitiş tarihi ise 27 Ocak 2020 şeklinde belirlendi.

PAMUKKALE CHP’DE EN İDDİALI İSİM; “AKMAN”, MERKEZEFENDİ CHP’DE İSE; “OCAK”

CHP’nin Denizli Kongreler sürecinde en çok merak edilen ve kıyasıya geçmesi beklenen yarışların Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerinde yaşanması bekleniyor. Bu iki ilçeden Pamukkale’de Savaş Akman, Merkezefendi’de Ali Ocak isimleri oldukça önde ve yol almış durumda. Pamukkale CHP ilçe başkanlığı için adı yaygın olarak konuşulan Savaş Akman bugünlere tırnakları ile kazıyarak gelmiş bir işadamı ve tekstilci. CHP’de ise il Başkanı Nuri Çavuşoğlu yönetiminde yer alan Savaş Akman örgütlerden sorumlu il başkan yardımcılığı görevi de üstlendi. CHP Denizli’de il yönetim kurulu üyeliği ve il eğitim sekreterliği görevlerinde de bulunan Ali Ocak; Denizli CHP’de eğitim seferberliğine öncülük etmiş bir isim olarak da tanınıyor. Ve CHP gibi asırlık bir sosyal demokrat partinin üye profilinin eğitimli ve bilinçli olmasının önemine vurgu yapıyor. Savaş Akman ve Ali Ocak’la ilgili yazı ve değerlendirmelerimizi bu köşeden izleyebilirsiniz..

YORUM EKLE