KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN…

Âdem (as.) evlatlarıyla başlayıp İbrahim ve İsmail (as.) ile yeniden hayat bulan Peygamberimizle de son halini alıp o günden bu güne ve bu günden de kıyamete kadar devam edecek olan bir ibadettir Kurban.

Bir sıkıntının sona ermesiyle yapılır bayram. İşte İsmail (as.) kurtuluşu bayram olmuştur ümmete.

İdrak ettiğimiz bu bayramın öncelikle kan gölüne dönen orta doğunun durulmasına, Suriye, Irak ve Gazze’nin kurtuluşuna, Doğu Türkistan, Arakan ve o bölgede yaşayan Müslüman soydaşlarımızın huzur ve saadetine, Özellikle ülkemizin birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının gelişmesi ve devamına vesile olmasını Yüce Allah’tan dilerim.

Bu bayram bundan önce yaşadığımız tüm bayramlardan daha güzel olsun. Bu bayram, bayram yapmayan kimse kalmasın. Bu bayram, dertler deva ve hastalara şifa olsun. Bu bayram komşulardan akrabalardan kaçma ve tatil değil, komşularla ve akrabalarla yeniden buluşma fırsatı olsun. Bu bayram vatan topraklarının her bir köşesinde bulunan tüm insanlarımızın bayramı olsun. Boynu bükük kalmasın kimseler.

Bu bayram geçmişimizin muhasebesini yapıp zararla geçen zamanımız varsa telafi etmeye çalışmak ve yeni bir sayfa açarak hayatımızı saflaştırmak olmalı amacımız.

Başkalarından ziyade ben nasıl faydalı olurum insanlığa diye düşünmek.

Şu mübârek günde duâ edelim: Şu mübarek Kurban Bayram gününde keseceğimiz kurbanları ve bütün ibâdetlerimizi dergâhında kabul eyle Yâ Rabbi!..

***

mübarek günleri Müslümanların kurtuluşuna vesile ihsan eyle Yâ Rabbi...
İnancımızın yaşanması bayramını da bizlere idrak etmeyi nasip eyle Yâ Rabbi... Malımızı canımızı bu yolda harcıyacak imanı bizlere ihsan eyle Yâ Rabbi...

İdrak ettiğimiz şu mübarek Kurban Bayramı'nda sevinmemize dünyanın birçok yerinde kâfirlerin Müslüman kardeşlerimize baskıları, zulümleri mani olmaktadır. O zalimleri Kahhâr ismi celîlin hürmetine perişan eyle Yâ Rabbi!..
Kur'ân'ı yaşamak Sünnet'i hayatımıza uygulamak azmindeyiz; buna engel olan zalimleri de def eyle Yâ Rabbi...

Bizleri mahçup etme. Hayırlı nesil yetiştirmemizi ihsan eyle... Zihnimizi aç, ilmimizi artır. İmanımızı kuvvetlendir. Rızkımızı bol ve geniş eyle... Haramlardan muhafaza eyle... Dertlilerimize deva, borçlarımıza eda, hastalarımıza şifâ ihsan eyle...

Bizlere İslâm'ı yaşama azmi ve gayretini ihsan eyle...Peygamber (s.a.v.) Efendimiz'in izninle şefaatına nail eyle...

İdrak edeceğimiz Kurban Bayramının Denizlili tüm hemşehrilerimize, ülkemize, milletimize ve tüm Allem-i İslam’a hayırlar, güzellikler, barış ve huzur getirmesi temennisiyle…

Cumamız, Arefe günümüz, Bayramımız hepimize mübarek olsun. Selam ve dua ile…

YORUM EKLE

banner187

banner186