Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı LÖSEV, Ramazan Ayı’nın sevgi, saygı, hoşgörü ve paylaşma ruhunu lösemi ve kanser mücadelesi veren hastalarının evlerine taşımakla kalmıyor, düzenlediği büyük iftar buluşmalarıyla kanser hastalarıyla aynı masada bir araya geliyor. LÖSEV, yüzlerce kanser hastası ve ailesinin katıldığı büyük iftar yemekleri ile kanser hastalarına moral vermeyi, dayanışma duygusunu yaşatmayı, ekonomik zorluklar içinde uzun bir tedavi sürecinde kendilerinin yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçlıyor.

Bu kapsamda, Aydın’da düzenlenen LÖSEV’in geleneksel iftar yemeğinde, lösemi ve kanser hastası çocukların ve aileleri ile birlikte yetişkin kanser hastaları ve iyileşmiş gençler bir araya geldi.

LÖSEV İzmir İl Koordinatörü Ebru Alkan, Denizli Anemon Otel sahipliğinde gerçekleşen iftar buluşmasında yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
”Bugün LÖSEV olarak Denizli iftar sofrasında sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. LÖSEV olarak, lösemi ve kanserle mücadele eden çocuk ve erişkin hastalarımıza ve ailelerine umut olmak, verdikleri bu zorlu mücadelede onların yanında olmak temel gayemiz. Kurucumuz olan Çocuk hemotoloji ve onkoloji Doktoru Sayın Üstün Ezer’in başlattığı bu iyilik hareketinde, siz değerli destekçilerimizin katkılarıyla pek çok başarıya imza attık. Türkiye genelinde yürüttüğümüz yardım çalışmaları, hayat kurtaran tedaviler, eğitim ve sosyal destekler, lösemili çocuklarımızın ve ailelerinin hayatına dokunmaya devam ediyor, diğer taraftan da hayata geçirmeyi planladığımız ve 2 yıldır izin alabilmek için beklediğimiz LÖSEV Üniversitesi, 7 yıldır tam ruhsat almak için beklediğimiz LÖSANTE hastanemiz ve diğer eser niteliğndeki yeni projelerimizle lösemili çocuklara hizmet vermek için hazır ve motiveyiz.”

Fitre, Fidye ve Zekâtlarınızla Önce Çocuklar İyileşsin

DTO Başkanı Erdoğan, İzmir’de Denizlili firmaları yalnız bırakmadı DTO Başkanı Erdoğan, İzmir’de Denizlili firmaları yalnız bırakmadı

Ramazan ayı boyunca yapılan fitre, fidye bağışları ile kuru gıdadan et ve et ürünlerine kadar birçok gıda desteği ailelerin evlerine kadar gönderiliyor. Ayrıca Zekât bağışları ile sosyal hizmet uzmanlarınca yoksunluğu tespit edilmiş lösemi ve kanserle mücadele eden çocuklar ve annelerinin banka hesaplarına 12 ay boyunca nakit yardım olarak iletiliyor. Tüm bu desteklerin yanı sıra LÖSEV’in LÖSANTE Hastanesinde ise ihtiyaçlı lösemi ve kanser hastası çocuklara tamamen ücretsiz tedavi sunuluyor. Ramazan Bayramı bağışlarıyla yoğun bakımdan kan ve trombositlerine, yurtdışı ilaçlarından o ilaçları koyacakları buzdolaplarına kadar Lösemili Çocukların ve ailelerinin tüm ihtiyaçları karşılanıyor.

Sizler de Ramazan Ayı’nda Türkiye’deki bütün banka şubelerinin bağış ekranlarından, ülkemizin her köşesindeki PTT şubelerinden, LÖSEV Ofislerini arayarak ya da ziyaret ederek, tüm faturalı hatlardan 3406’ya LÖSEV, BAĞIŞ, MÜCADELE, CAN, TUĞLA ya da 1998’e FİTRE yazıp bir SMS göndererek bağışınızı gerçekleştirebilir, 0312 447 06 60 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. Detaylı bilgiye https://www.losev.org.tr/bagis/Ramazan.html linkinden ulaşabilir, yardımlarınızı iletebilirsiniz.

LÖSEV, devlet desteği olmadan kamu yararına çalışan bir vakıf statüsündedir.