MAHALLENİN GÜZEL KIZI; DENİZLİ, MAHALLENİN EN GÜZEL KIZI; İZMİR

Cumartesi günü 40 büyükşehir ve ilde başkan adaylarını açıklamaya hazırlanan AK Parti’de son günlerin en çok konuşulan ismi; Denizlili son Ekonomi Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci oldu. Kulislerde, iktidar partisinin büyük illerde popüler isimler ile bazı eski Bakanları aday göstereceği konuşulurken, İzmir İçin Öne Çıkan İsimse Denizlili Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’den başkası değil.  Dün Hürriyet Gazetesi’nden Nuray Babacan ve Gizem Karakış'ın 'Ankara Kulisleri'ne dayandırdıkları habere göre de, iktidar partisi büyük illerde eski bakanlardan popüler isimlerle sahaya çıkmaya hazırlanıyor. İzmir’de dikkat çeken isim ise Nihat Zeybekci oldu.

Sadece yerel basında değil, ulusal medyada da geniş yer bulan “Zeybekci AK Parti’nin İzmir Adayı” haberleri, dün medyanın en çok servislediği ve sunduğu ilk bülten haberi oldu. Nihat Zeybekci’nin İzmir’de gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklama tüm kulislerle ilgili özet bir açıklama oldu. Her daim Denizli için “Mahallenin güzel kızı” diyen Zeybekci, İzmir için “Mahalle’nin en güzel kızı, Anadolu’nun doğuştan güzel kızı” tanımlaması, bu adaylık meselesinin de nereye doğru uzandığını herkese gösterdi.

ZEYBEKCİ İZMİR’E DE YAKIŞIR, İSTANBUL’A DA

Zeybekci ile ilgili haberler NTV ve CNN gibi haber kanallarının da bültenlerinde yer aldı.  NTV Muhabiri Özgür Akbaş, Numan Kurtulmuş'un açıklaması sonrasında öne çıkan isimleri aktarırken, Zeybekci ismi yine ön plana çıkıyordu. Evet, son iki gündür medya organlarında, köşe yazarlarının makalelerinde çok geniş olarak yer bulan Nihat Zeybekci adı, Türkiye siyasi arenasının son dönemde en çok konuşulan isminin Denizlili politikacı ve eski Bakan Zeybekci olduğunu gösteriyordu. Kısacası; 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi İzmir AK Parti adaylığı için en sıcak ve en yakıcı şekilde adından söz edilen Nihat Zeybekci bize göre; sadece İzmir için değil, İstanbul için bile düşünülmesi gereken bir politikacı. Özel ve etkili seçim çalışmaları ile dikkat çeken Nihat Zeybekci yine bize göre; “İzmir’e de yakışır, İstanbul’a da..”

ZEYBEKCİ SANKİ CUMHURBAŞKANI’NIN TEBLİĞİNİ ALDI!

Öte yandan aldığımız bir kulis bilgi ve haberlerine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta Nihat Zeybekci’ye telefon edip, kendisini aday yapmayı planladıklarını tebliğ etti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan; hafta başında Ankara’da Nihat Zeybekci’ye ayaküstü bu düşüncesini aktardı.

İZMİR AK PARTİ TEMAYÜLÜNDEN ZEYBEKCİ ÇIKTI

Bu arada tüm Türkiye’de olduğu gibi 18 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen AK Parti’nin Temayül yoklamasının İzmir ayağından ise ilginç bir isim çıktı. Nihat Zeybekci AK Parti İzmir Temayülünün en çok oy alan ismi oldu.

ZEYBEKCİ; “İZMİR, MAHALLENİN EN GÜZEL KIZI, KİM İSTEMEZ?”

Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’den İzmir Adaylığı ile ilgili en somut açıklama yine İzmir’de geldi. İzmir'de düzenlenen Ege Ekonomik Forumu'na katılan Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci, basın mensuplarının, AK Parti'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterileceğinin konuşulduğunu hatırlatması üzerine, "İzmir mahallenin en güzel kızı, kim istemez?" dedi. Ege Ekonomik Forumu'na katılan Zeybekci, verilen arada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. AK Parti'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterileceğinin konuşulduğu hatırlatılıp, bu konudaki düşüncesi sorulan Zeybekci, "Henüz daha kesinleşen bir şey yok. Ama ola ki partimizin ve Cumhurbaşkanımızın bu yönde bir teveccühü olur da bize böyle bir görev tevdi edilirse, bu bizim için öncelikli olarak bir onur olur, benim için şeref olur. Hizmetkâr belediyeciliği de İzmir'e getirmek için son gayretimize kadar, enerjimizin sonuna kadar çalışacağımızı da bilmenizi isterim. En iyisini, hakkını vererek yapacağımızı bilmenizi isterim" ifadelerini kullandı. 

“İZMİR, ANADOLU COĞRAFYASININ DOĞUŞTAN EN GÜZEL ŞEHRİDİR”

Henüz kendisine ulaşan bir teklif olmadığını belirten Zeybekci, “Takdir edersiniz ki böyle şeylerin öncelikli olarak partimiz tarafından tebliğ edilmesi lazım. Bize şu anda yapılmış olan böyle bir teklif yok. Biz de sizler gibi görüşüldüğünü, konunun ciddi olarak değerlendirildiğini biliyoruz. İnşallah cumartesi günü hep birlikte göreceğiz. İzmir, bu Anadolu coğrafyasının doğuştan en güzel şehridir. Hizmetin en güzelini hak ettiğine inanıyorum. İzmir'in geleceğini yeniden inşa etme adına en iyi hizmetkâr kim olacaksa onun olmasını temenni ediyorum" diye konuştu. Basın mensuplarının 'Siz İzmir'i istiyor musunuz' sorusunu da yanıtlayan Zeybekci, “İzmir, mahallenin en güzel kızı, kim istemez? İzmir, Anadolu'nun en güzel kızı, en güzel şehri.  Doğuştan en güzel şehri. Hayırlısı olsun” dedi.

BÜYÜK İLÇELER İÇİN AK PARTİ’DE BİR SÜRPRİZ İSİM; “NURCAN DALBUDAK”

Ak Parti Denizli’de Büyükşehir Belediye Başkan Adayı tartışması “Osman Zolanla yola devam” haberleri ile sona ererken, Denizli şu sıralar en çok merak edilen 2 büyük ilçe Pamukkale ve Merkezefendi’de, AK Parti’nin adaylarının kimler olacağı halen merak ve heyecanla bekleniyor.. İşte tam da kulislerin bu aşamasında ortaya atılan “Nurcan Dalbudak” ismi ortalığı bir hayli karıştıracağa benziyor. Denizli eski Milletvekili ve ak Parti Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak’ın Pamukkale veya Merkezefendi’den belediye başkan adayı olarak açıklanabileceği belirtiliyor. Dalbudak’ın, Şeniz Süzek Doğan’ın CHP’nin olası Merkezefendi Başkan Adayı olması durumuna karşı “kadın adaya karşı, kadın aday” taktiği ile AK Parti’nin Merkezefendi başkan adayı olarak sahaya sürülebileceği kaydediliyor.

ŞENÜZ SÜZEK DOĞAN’A İLÇE ÖRGÜTÜ DESTEĞİ

Öte yandan CHP Merkezefendi ilçe başkanı, ilçe örgütü ve yönetimi CHP Genel Merkezi’ne gönderdikleri bir imzalı “tavsiye yazısı” ile toplu olarak destek verdi. Bu destek ile CHP Merkezefendi İlçe Başkanlığı CHP’nin Merkezefendi Belediye Başkan Adayı olarak Doğan’ı görmek istediğini bildirdi.

YORUM EKLE