“MAHİR-TEOMAN-KARACA; DENİZLİ CHP İKTİDARA YÜRÜYOR HEP BİR ARADA!”

Son mahalli idareler seçiminde “Türkiye’nin Yerel Yönetimler İktidarı” haline gelen CHP, ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 54’ünde sosyal demokrat belediyecilik faaliyetleri yürütürken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da seçimler sonrası çıktığı teşekkür turlarını sürdürüyor. CHP Lideri Kılıçdaroğlu bu kez Denizli’de partisinin iktidarda olduğu 5 ilçeye uğrayacak ve halkla kucaklaşacak.

Bir vekili (Gülizar Biçer Karaca) CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Denizli CHP’nin, diğer milletvekili Teoman Sancar ile İl Başkanı Mahir Akbaba son iki haftadır hummalı bir şekilde Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun Denizli’ye gelişine hazırlanıyor. Denizli CHP’deki Kılıçdaroğlu telaşı ayrıca CHP’li Belediye Başkanlarını da sarmış durumda.

CHP’li Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, genel başkanı için detaylı ve yüksek tempolu bir program hazırlarken; diğer başkanlar Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ve Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi de adeta alarma geçmiş durumda.

Bu arada CHP İl Başkanı Mahir Akbaba ise Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve Milletvekili Teoman Sancar’dan aldığı destekle; Denizli’de son yılların en kapsamlı Genel Başkan Ağırlama Programını hazırlıyor. Ne diyelim? Biz de bu hazırlığı görünce, eski bir slogandan yola çıkarak; “Mahir-Teoman-Karaca, Denizli CHP yerel İktidara yürüyor hep bir arada” uyarlaması yapmadan geçemedik.

BU ÜÇLÜYE DİKKAT!

Denizli CHP’de mahalle delegeleri seçimleri başlıyor. Ardından ilçe kongreleri yapılacak. Ve takiben yıl sonunda ise il kongresi ile süreç tamamlanacak. Bu kongreler büyük olasılıkla Denizli CHP’nin son yıllarda yaşadığı en çekişmeli kongreler olacak. Delege seçimleriyle birlikte Denizli CHP’de ilçe başkanlık ve yönetimleri için adaylar da birer birer ortaya çıkmaya başladı. Denizli CHP İlçe kongrelerinde en sıkı ve çekişmeli geçmesi beklenen yerler ise Pamukkale ve Merkezefendi ilçeleri olacak. İki ilçede de şu sıralar oldukça fazla aday ismi var. Ancak bunların içinde Merkezefendi’de Ali Ocak ve Pamukkale’de ise Hasan Alkan ismi ön planda. İlçe seçimleri ve delege dengelerinin ortaya çıkmasının ardından tabii ki; Denizli İl Kongresi ve İl Başkanlığı seçimi için de kıyasıya bir yarış yaşanacak. İl Başkanlığı için şu anda en garanti aday mevcut il başkanı Mahir Akbaba. Ancak önceki yıllarda CHP’nin il yönetimlerinde görev yapan isimler de çeşitli etkinliklerde sık sık boy gösteriyor ve üçlü-beşli görüntü veriyor. İşte bunlardan biri de geçtiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinde ortaya çıktı. Fotoğrafı bizim Muhammet Karaçay çekti. Ve “Bu üçlüye dikkat!” kaydı ile köşemize ulaştırdı. Fotoğrafta “üçlü” olarak dikkat çekilen isimler Denizli CHP’nin ağır topları Adil Demir, Zekayi Demiray ve CHP Pamukkale İlçe Başkan Aday Adayı Hasan Alkan’dı. (Ne de olsa içlerinde Baro eski Başkanı, Denizli CHP Milletvekili ve eski dönem İl Başkan Adayı Adil Demir ile İl Yöneticisi CHP’li İşadamı Zekayi Demiray ile il eski yöneticilerinden ve başkan yardımcısı Hasan Alkan var)

MUĞLA ESKİ BELEDİYE BAŞKANI ÇAKIR PAÜ’DE AMELİYAT OLDU

Muğla’nın tanınan ve sevilen siyasetçisi ve 1989 ile 1999 yılları arasında 10 yıl boyunca Muğla Belediye Başkanlığı görevini yürüten Orhan Çakır geçtiğimiz günlerde PAÜ’de bir bel ameliyatı geçirdi. Daha doğrusu Çatır, İstanbul’da geçirdiği beyin ameliyatı sonrası belinde kalan arıza için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne geldi.

Ve başarılı bir tamir ameliyatı oldu. Orhan Çakır’ın PAÜ Hastanesi’nde yattığını duyan, aynı dönemde yine 10 yıl Denizli Belediye Başkanlığı yapan Ali Marım koştu. Ve dostu Çakır’ı Hastanede ziyaret etti. Marım; Denizlili CHP’lilerin Başkan Çakır’a geçmiş olsun dileklerini iletti.

BU YARDIM ‘SAHİCİ AŞK’TAN İŞTE ÇIPLAK AYAKLI BAŞKAN

Alpaslan Mahallesi’nde buzdolabının patlaması ile çıkan yangın sonucu ağır hasar gören ailenin evinde, Merkezefendi Belediyesi tarafından detaylı tadilat yaptırıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan hem yangın günü hem de tadilattan sonra Genççiftçi ailesini ziyaret etti. Gökhan Genççiftçi ve eşi ile sıcak bir sohbete dalan, küçük kızlarını kucağına alan Başkan Doğan, komşusuna gider gibi çıplak ayaklı bir şekilde girdiği evde samimi davranışları ile yine herkesin gönlünü ve kalbını kazandı. Doğan, “Bu üzücü olayda herhangi bir can kaybının ve sağlık sorununun yaşanmaması her şeyden önemli. Merkezefendi Belediyesi olarak mağdur vatandaşlarımızın her zaman yanında olacağız. Bu böyle bilinsin” dedi.

EVİ YANAN VATANDAŞA DOĞAN ELİ UZANDI

Geçtiğimiz ay buzdolabı patlaması sonucu meydana gelen yangında evi kullanılamaz hale gelen Gökhan Genççiftçi, yardımları nedeniyle Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a minnettar olduğunu söyledi. İki çocuk babası Gökhan Genççiftçi, “Sayın başkanımız yangın günü evimize gelerek üzüntümüzü bizlerle paylaştı. Kendisine minnettarım. Yapılan tadilat ile evim eski güzelliğine kavuştu. Sayın başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN DOĞAN HEM MAÇIN HEM DE KÖFTE EKMEĞİN TADINI ÇIKARDI

Yorucu bir haftanın ardından İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ve İl Başkanı Hasan Akgün ile birlikte Yukatel Denizlispor-Konyaspor maçına giden ve taraftarın arasına oturarak maç izleyen Başkan Doğan yine ilgi odağı idi. Doğan ve Öztürk Denizlispor tribünlerinde maç arasında köfte-ekmek yemeden de edemedi. Nerede Denizli ile ilgili bir etkinlik varsa orada olan Şeniz Başkan, maçın sonucuna üzüldü. Ancak, “Bu yolda galiptir, mağlup. Denizlispor Süper Lig’in kalıcı takımı olacaktır ” mesajı vermeyi de ihmal etmedi.

YORUM EKLE

banner247

banner246