ATATÜRK, ACIPAYAM'DA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE ANILDI

ATATÜRK, ACIPAYAM'DA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yıl dönümü Acıpayam'da düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı.
Acıpayam'da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yıl dönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Acıpayam'da anma töreni, sabah saat 08.45 de Atatürk Anıtı önünde başladı.

Törene; Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İsmail Güdül, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Çiçekdemir, daire ve kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saat 09.05'de geçe sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okundu.

Buradaki törenin ardından Acıpayam Talip Özkan Sanat Merkezi’nde Acıpayam Çamlık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı programa geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okulun Tarih Öğretmeni Tahir Gürbüz yaptı. Öğrencilerin şiirler okumasından sonra okulun orotoryosu sahne aldı. Anma programı Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193