BULDAN FESTİVALİ, MAGAZİN BASININA MANŞET OLDU

Buldan’da 18’incisi gerçekleştirilen Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali bu yıl da birbirinden önemli sanatçılara ev sahipliği yaptı. Birçok geleneksel etkinliğin yanında yıldız yağmuruna sahne olan Buldan’daki festival DRT Denizli ekranlarından naklen yayınlanırken birçok ulusal tv kanalının da markajındaydı.

Buldan’da 18’incisi gerçekleştirilen Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali bu yıl da birbirinden önemli sanatçılara ev sahipliği yaptı.  Birçok geleneksel etkinliğin yanında yıldız yağmuruna sahne olan Buldan’daki festival DRT Denizli ekranlarından naklen yayınlanırken birçok ulusal tv kanalının da markajındaydı. Ulusal kanalların magazin programlarında Buldan Festivali manşetlere taşındı. 
Buldan’da 3 gün boyunca devam eden Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali her yıl olduğu gibi bu yıl da yıldızlar geçidine sahne oldu. Dokuz kadın müzisyenin bir araya gelerek oluşturduğu İstanbul Girls Orchestra, yıldızı parlayan genç yetenekler Tuğba Yurt ve Buray, ünü gittikçe artan müzik grubu Grup Abdal, dünya starı Rumen Otilia Bruma ve şarkılarıyla kendine hayran bırakan Şevval Sam konserleriyle deyim yerindeyse Buldan’da yer yerinden oynadı. Bu festivalin televizyon kanallarındaki yayınları ile ise Türkiye eğlenceye doydu. 
Birçok geleneksel etkinliğin yanında yıldız yağmuruna sahne olan Buldan’daki festival konserleri DRT Denizli ekranlarından naklen yayınlanırken birçok ulusal kanalın da takibinde idi. Ulusal kanalların magazin programlarında Buldan adeta manşetlerin efendisi oldu.  


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’ın magazin basınının gözdesi Rumen dünya starı Otilia Bruma’ya hoşgör kumaşından dikilmiş gelinlik hediye etmesi ise ilgi çeken magazin haberlerinin başında geldi.  18. Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivalinin finalinde sahneye çıkan ünlü sanatçı Şevval Sam’ı yaklaşık 40 bin kişi dinledi. İlçe stadyumu yanındaki konser alanını dolduran binlerce kişi, Şevval Sam’ın birbirinden güzel parçaları ile coştu.


 

HABERİN MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186