DOĞUM GÜNÜNDE EVLENDİ, HANIMAĞA ŞAHİTLİK ETTİ

Müftü Ahmet Hulusi Efendi Cami ve Külliyesi İmam Hatibi Ali Sürücüoğlu’nun ikiz çocuklarından Melek Sürücüoğlu, doğum gününde kıyılan nikahla Mali Müşavir İsmail Akkuş ile dünya evine girdi. Denizli’de ‘Hanımağa’ ünvanı ile bilinen Akça Şirketler Topluluğu Kurucusu ve Fahri Başkanı Neslihan Akça da, çifte şahitlik etti.

DOĞUM GÜNÜNDE EVLENDİ, HANIMAĞA ŞAHİTLİK ETTİ

Müftü Ahmet Hulusi Efendi Cami ve Külliyesi İmam Hatibi Ali ve eşi Kamile Sürücüoğlu’nun Halkla İlişkiler Uzmanı kızları Melek Sürücüoğlu, Hidaye ve Abdurrahman Akkuş’un oğulları Mali Müşavir İsmail Akkuş ile doğum gününde düzenlenen rüya gibi bir düğünle dünya evine girdi.  Beyaz İnci Düğün Salonu’nda düzenlenen nikah ve düğün törenine; AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, Akça Şirketler Topluluğu Kurucusu ve Onursal Başkanı Neslihan Akça ile Topluluk Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akça, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları; Semra Akça Acar, Erol Akça, Hüseyin Akça ve MHP İl Başkanı Cafer Birtürk katıldı.

Çiftin nikahını Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kıyarken; törenin baş şahidi ise ‘Hanımağa’ ünvanı ile tanınan Denizli’nin ilk iş kadını Neslihan Akça oldu. Genç çiftin diğer şahitleri ise; “AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, Akça Şirketler Topluluğu Kurucusu topluluğu yönetimini oluşturan; Ali Akça, Erol Akça, Hüseyin Akça ve Semra Akça Acar ile MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Denizli’nin tanınmış işadamları; Abdulkadir Uslu, Seyfi Başer ve Tarık Karadağ” oldu. İlahi dinletisinin ardından mehteran gösterisiyle devam eden düğün töreninde renkli görüntüler de yaşandı.


“KIZ VERMEK ZOR AMA, BEN KENDİMİ MOTİVE ETTİM”
Çocukların düğününün aileler için bir milat olduğunun altını çizen Müftü Ahmet Hulusi Efendi Cami ve Külliyesi İmam Hatibi Ali Sürücüoğlu, şöyle konuştu: “Kızımızın, yavrularımızın düğünü bizler için milat. Rabbimiz onları bizlere emanet göndermiş ve biz de onları yetiştirip bugünlere getirmişiz. Bugün de evlendiriyoruz. Her anne, babanın istikballe ilgili en büyük hayali ve arzusu da budur. Bugün, bu hayalimizi yaşatan Rabbimize hamd ediyoruz. Rabbimiz bu güzelliği dostlarımızla yaşatıyor. Bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza şükranlarımı iletiyorum. Kız vermek zor ama ben kendimi motive ettim. Dedim ki: ‘Ali, kızını veriyorsun ama bir tane de oğlan alıyorsun.’ Dolayısıyla hepsi de bizim evlatlarımız. Nasihatlerimiz de o şekildeydi. Kızım gittiğiniz yere anne ve babalarınızdan almış olduğunuz terbiyeyi yansıtın. Onların değerleri senin değerlerindir. Rabbim tüm evlat ve nesillerimizi, huzurlu bir yuva kurarak mutluluğa, güzelliklere yelken açan bahtiyar kullarından eylesin.”

“MELEK’İN DOĞUM GÜNÜNÜN AYNI GÜN OLMASI BENİM İÇİN ŞANS”

Doğum gününde dünya evine giren Melek Sürücüoğlu, mutluluğunu şu sözlerle dile getirdi: “Öncelikle bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza can-ı gönülden teşekkür ediyoruz. Mutluyuz, huzurluyuz.” Çok şükür her şey yolunda. Sevgi, saygı, anlayış içerisinde bir birlikteliğimizin olmasını istiyorum.” Öte yandan düğünlerinde kendilerini yalnız bırakmayan dostlarına teşekkür ederken İsmail Akkuş; “Düğün günüyle, Melek’in doğum gününün aynı gün olması benim için önemli bir şans, diyebilirim. Bu iki önemli gün benim yaşamım boyunca aklımdan hiç çıkmaz artık” dedi.

CANSU KARACIK – SERDAR KİRİŞ-MUHAMMET KARAÇAY-PINAR ÇANKAYA

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER