DRT DENİZLİ, ÇİN DEVLET TELEVİZYONU HEYETİNİ AĞIRLADI

DRT DENİZLİ, ÇİN DEVLET TELEVİZYONU HEYETİNİ AĞIRLADI

Denizli’nin önemli seyahat firmalarından olan Glorious DMC Travel Acentesi Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Karakan’ın konuğu olarak Denizli’ye gelen Pekin Devlet Televizyonu Delegasyonu Başkanı LiQunliang ve ekibi, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ni ziyaret etti.

Pekin Devlet Televizyonu Delegasyonu Başkanı Li Qunliang ve ekibi, Denizli’nin önemli seyahat firmalarından olan Glorious DMC Travel Acentesi Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Karakan’ın konuğu olarak Denizli’ye geldi. Denizli’nin turizm bölgelerini gezen Çinli ekip, aynı zamanda Türk kültürü hakkında da önemli izlenimler edinme fırsatı yakaladı.

Glorious DMC Travel Acentesi konuğu olarak Denizli’ye gelen Çinli ekip, geziler kapsamında DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ni ziyaret etti. DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Haber Koordinatörü Muhammet Karaçay, Reklam Müdürü Arif Zor ve Televizyon HaberiMüdürü Cansu Karacık tarafından ağırlanan Çin Devlet Televizyonu Delegasyonu, yerel yayıncılık hakkında bilgiler aldı.

Ziyarette konuşan Çin Devlet Delegasyonu Başkanı Li Qunliang, Pekin Radyosu’nun ve Çin’de bir numara olduğunu ve dinlenme oranının yüksek olduğunu belirterek, “Çin’de 2018 yılı Türkiye Turizm yılı olacaktır. Tekin TV ve Radyosu olarak neler yapabiliriz, görmek istiyoruz. Çinililerin, Denizli’ye 2018 yılında neden seyahat etmelerini anlatacağız. Canlı yayınlarla bunu Çinlilere anlatabiliriz. Çin Devlet televizyonu (Bir Kuşak, Bir Yol Projesi) hayata geçirilecektir” dedi.

Ziyarete;Çin Devlet Delegasyonu Başkanı LiQunliang, Başkan Yardımcısı Zhang Domglin, DuHai, ChenXiaohai, Chenglijun ve Shi Yesenve Çinli Tercüman Kadir Tanrıdağlı katıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER