'HER KARANLIĞIN BİR AYDINLIĞI VARDIR'

'HER KARANLIĞIN BİR AYDINLIĞI VARDIR'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle 11 ay 20 gün hapis cezası alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Milletvekili Adnan Keskin, “76 yıl sonra maalesef ülkemizdeki esen olumsuzlukların da etkisiyle böyle bir olumsuz uygulamayla karşı karşıya kaldım. Mutlaka her karanlığın bir aydınlığı vardır. Yalanların, haksızlıkların suntasının yıkılması için; gerçeklerin meşalesi yakılması gerekiyor” dedi.
Denizli’de geçtiğimiz 2016 yılının Eylül ayında CHP’nin Merkezefendi ilçe binasının açılışına eski CHP Milletvekili Adnan Keskin’e törende yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 5 dönem milletvekilliği, bir dönem Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ve CHP Genel Sekreterliği yapan eski milletvekili Adnan Keskin, yargılandığı davada hakkında beraat kararı verildi. Ancak savcılık karara itiraz ederek, davayı İstinaf Mahkemesi olan Antalya Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı. Keskin hakkında, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nde tekrar 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Keskin, savunmasında Cumhurbaşkanı’na hakaret etmediğini, ‘Sayın’ dediğini, ülkenin yaşadığı sorunlardan da ironi yaparak bahsettiğini söyledi. Keskin’in savunmasının ardından 2. Ceza Dairesi kararını açıkladı. Mahkeme heyeti, Keskin’in cezasını 11 ay 20 güne düşürüp hükmün açıklanmasını geriye bıraktı. Keskin, 5 yıl boyunca suç işlemeyecek.

“ADNAN KESKİN OLARAK ÖDEMEM GEREKEN DİYETİ ÖDEME KARARI ALINMIŞTIR”
Konuyu DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne değerlendiren Keskin Şunları söyledi: “Tabii demokrasinin böylesine çok ciddi bir aşınmaya itildiği süreçlerde demokrasinin yaşaması için insanların ödemesi gereken diyetler vardır. Böyle süreçlerde bireyler yurttaşlar endişeye kapılır. Korkarsa demokrasinin kurumsallaşması ve yaşaması zorlanır. Demokrasi ancak bireylerin ödediği diyet ölçüsünde hayatta kalabilir. Bireyler de temel hak ve özgürlüklerini rahat bir şekilde kullanabilir. Benimde demokrasimizin yaşaması, kurumsallaşması demokrasimizin budanmasına engellemeye yönelik bir diyet ödemem gerekiyordu. Verilen cezayı böyle yorumluyorum. Demokrasimizin yaşaması bütün yurttaşlarımızın ülkemizde korkudan baskıdan arınmış bir şekilde yaşaması için Adnan Keskin olarak ödemem gereken diyeti ödeme kararı alınmıştır.”

“HER KARANLIĞIN BİR AYDINLIĞI VARDIR”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin zor zamanlarda dik durduğunun altını çizen Keskin; “CHP; akıntıya kapılmayan ekonomik ve sosyal çalkantılar gündeme geldiğinde savrulmayan, teslim olmayan insanların partisidir. Bu partide 50 yıldır mücadele veriyorum. Hiçbir kimsenin hakkını hukukunu ihlal eden bir yaklaşım içerisinde olmadık. 76 yıl sonra maalesef ülkemizdeki esen olumsuzlukların da etkisiyle böyle bir olumsuz uygulamayla karşı karşıya kaldım. Mutlaka her karanlığın bir aydınlığı vardır. Yalanların, haksızlıkların suntasının yıkılması için; gerçeklerin meşalesi yakılması gerekiyor. Bu meşalenin yakılmasında benim mahkumiyetim bir katkı olduysa bundan gurur duyarım. Önümüzdeki dönemlerde mücadelemizi yılmadan ülkemizin esenliği ülkemizde yaşayan insanların barışı sevgiyi koruyarak yaşamları sürdürmek için üzerimize düşen sorunun gereklerini yerine getirmeye devam edeceğiz. İlgi gösteren bana destek olan bütün yurttaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

GAMZE ŞAFAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211