PAMUKKALE TEKNOKENT ÜÇÜNCÜ OLDU

PAMUKKALE TEKNOKENT ÜÇÜNCÜ OLDU

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçlarına göre Pamukkale Teknokent, ‘En İyi̇ Geli̇şme Gösteren Teknoloji̇ Geli̇şti̇rme Bölgeleri̇’ kategorisinde üçüncülüğü elde etti. Rektör Bağ, ödülü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’den aldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 4. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi'nde, 2015 yılına ilişkin Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçları açıklandı.  Genel sıralama, Gelişen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Erken Aşama Teknoloji̇ Geli̇şti̇rme Bölgeleri̇ ve En İyi̇ Geli̇şme Gösteren Teknoloji̇ Geli̇şti̇rme Bölgeleri̇ kategorilerinde ilk üç arasına giren üniversitelere ödülleri verildi.  Pamukkale Teknokent, “En İyi̇ Geli̇şme Gösteren Teknoloji̇ Geli̇şti̇rme Bölgeleri̇” kategorisinde üçüncü sırayı elde etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, ödülü, Pamukkale Üniversitesi Rektörü ve Pamukkale Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Pamukkale Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erdinç Şahin Çonkur'a takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER