YASTIK ALTINDAKİ ALTIN KAZANCA DÖNÜŞÜYOR

YASTIK ALTINDAKİ ALTIN KAZANCA DÖNÜŞÜYOR

Hükümetin yastık altındaki altını ekonomiye kazandırmak için başlattığı altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası programı için talep toplama Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla devam ediyor. Ziraat Bankası Denizli Bölge Başkanı Uğur Salman DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “Denizli için 9-13 Ekim 2017 tarihleri arasında ilki gerçekleştirilen talep toplama döneminin ikincisinin 26-27 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacağını, vatandaşların yastık altındaki altınlarını Ziraat Bankası Denizli Şubesi’ne getirerek, Hazineden tahvil almaya veya kira getirisi elde etmeye başlayabileceğini söyledi.

 

Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan, getiri ile güvence garantisi sağlayan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracına vatandaş yoğun ilgi gösterdi. Hükümetin yastık altında bulunan ve 100 milyar dolar büyüklüğünde olduğu tahmin edilen altını ekonomiye kazandırmak için gündeme getirdiği altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı Ziraat Bankası aracılığıyla devam ediyor. Altın Tahvili / Altına Dayalı Kira Sertifikası, fiziki altını bulunan bireysel yatırımcılara belirli bir getiri sağlayarak yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması amacı ile Hazine Müsteşarlığı tarafından ihraç ediliyor.

YASTIK ALTINDAKİ ALTINA YENİ GETİRİ DÖNEMİ
Ziraat Bankası Denizli Bölge Başkanı Uğur Salman DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “Altın Tahvili/Kira Sertifikası; T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı ve Hazine Müsteşarlığı Varlık Kiralama A.Ş. tarafından ihracı gerçekleştirilen ve fiziki altını olan vatandaşların bu altınları üzerinden getiri elde edebilmelerini sağlayan bir yatırım aracıdır. Altın Tahvili/Altına Dayalı Kira Sertifikası ihraçları ile yastık altındaki kayıt dışı parasal değerin ekonomiye kazandırılması ve ülke rezervlerinin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası programı için talep toplama Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla devam ediyor. Altınlar, Hazine Müsteşarlığınca duyurulan talep toplama dönemi boyunca Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen Ziraat Bankası şubelerine teslim edilebilecektir. Altına Dayalı Kira Sertifikası / Altın Tahvili alacak müşteriler, yastık altında duran altınlarını kayıp çalınma riski olmadan, devlet güvencesinde yatırıma dönüştürme imkanına sahip olurlar”

İKİNCİ TALEP TOPLAMA DÖNEMİ 26-27 EKİM 2017
Yalnızca külçe altınlar, Cumhuriyet/Darphane Altınları (Çeyrek, yarım, tam, Ata Lira vb.) ile gerekli şartları sağlayan 22 ayar ve 24 ayar altınların,  22 ayar bilezik, kolye gibi takılar gerekli şartları sağlaması durumunda kabul edilebileceğini belirten Uğur Salman, Denizli için 9-13 Ekim 2017 tarihleri arasında ilki gerçekleştirilen talep toplama döneminin ikincisinin 26-27 Ekim 2017 tarihlerinde Ziraat Bankası Denizli Şubesi tarafından yapılacağını söyledi. Uğur Salman, İlgili ürün talep toplama/ihraç dönemleri dışında alınamayacağı için vatandaşların yastık altındaki altınlarını belirtilen tarihlerde Ziraat Bankası Denizli Şubesi’ne getirerek, Hazineden tahvil almaya veya kira getirisi elde etmeye başlayabileceklerini belirtti.  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER