MERKEZEFENDİ’DE 6, PAMUKKALE’DE 13 GÜN SONRA CHP KONGRESİ VAR

CHP Merkezefendi İlçe Kongresi’ne sadece 6 gün kaldı. 15 Aralık Pazar günü yapılacak CHP Merkezefendi Kongresi öncesi ilçe başkan adaylarının sayısı da aday Ali Ocak’ın çekilmesi sonrası 6’dan 5’e düştü. CHP Merkezefendi İlçe Başkanlığı için aday olan ve iddialarını sürdüren isimler son haftaya girildiğinde halen, “Gülin Gül Coşkun, Ali Osman Horzum, Osman Saruhan, Zeki Altıntaş ve mevcut ilçe başkanı Tolga Varlıker” şeklinde sıralanıyor.

BAŞKAN DOĞAN’DAN BEKLENEN AÇIKLAMA; “TÜM ADAYLARA AYNI YAKINLIKTAYIM”

Bu arada CHP’nin tüm adaylarının gözü ise CHP’li Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’da. Doğan şu ana kadar ilçe kongresi ile ilgili hiçbir açıklama yapmış değil. Ve, “Tüm adaylara aynı yakınlık ve uzaklıkta olmaya” özen gösteriyor. Kulislerde kendisinin desteklediği veya desteklemediği isimlerle ilgili ortaya atılan iddialarla ilgili ise şimdiye kadar konuşmuş değil. Ancak, geçtiğimiz hafta medyada yer alan “Adayı belli, Horzum’a yakın gibi” sözleri ve yazıları üzerine Başkan Doğan sonunda bir açıklama yaptı..

“TÜM ADAYLAR BİZİM ADAYIMIZ, ASLOLAN CHP’NİN BAŞARISI”

Evet, CHP’li Merkezefendi Belediye Başkan Şeniz Doğan’dan CHP Merkezefendi İlçe Kongresi öncesi beklenen açıklama geldi. Doğan, “Tüm adaylara aynı yakınlıktayım. Bütün adaylar bizim adayımız, bu yarışta aslolan CHP’nin başarısıdır” dedi. Başkan Doğan iyi de yaptı. Çünkü çok çekişmeli bir yarış şeklinde geçeceği şimdiden belli olan CHP Merkezefendi İlçe Kongresi öncesi tüm adayların “gözü, kulağı ve dikkatleri” CHP’nin Denizli ve bölgedeki en önemli başkanlarından biri olan Şeniz Doğan’ın üzerinde idi.

(NOT; Bu köşede geçtiğimiz günlerde yer verdiğimiz “Şeniz Doğan’ın adayı belli!” başlıklı yazımız aslında “Başkan Doğan’ın adayı belli, gibi” başlığı ile verilecekti. Tabii ki bu da tamamen bizim kulislere dayandırdığımız bir yorumumuzdu)

CHP MERKEZEFENDİ, GÜLİN GÜL COŞKUN İLE DAHA GÜZEL OLACAK!

Gülin Gül Coşkun.. CHP Denizli’de; Merkezefendi İlçe Başkanlığı yarışındaki tek kadın aday.. Genç, dinamik ve iddialı bir aday.. CHP Merkezefendi eski İlçe Kadın Kolları Başkanı.. Bir çok sivil toplum örgütünde (STK’larda) çeşitli görevler almış bir isim. Adaylık arenasında; “Merkezefendi’yi Kadınlar Yönetecek!” belgisi ile sahne aldı. Ve kongreye 5-6 gün kala çalışmalarını iddialı bir şekilde sürdürüyor. Ve oldukça da etkili geliyor.

CHP’nin Merkezefendi İlçe Başkan Adaylarından Gülin Gül Coşkun’un seçim çalışmasını göz attığımızda; “Merkezefendi’de de artık ‘kadının adı var!’ Gülin Gül Coşkun İle CHP Merkezefendi daha güzel olacak. Merkezefendi’yi Kadınlar Yönetecek… Merkezefendi’ye artık kadın eli değdi; Merkezefendili’nin yüzü güldü, ilçenin aydınlık bir geleceği oldu.. Şimdi Karar Zamanı! İddia Ediyoruz; CHP Merkezefendi, Gülin Gül Coşkun ile daha güzel olacak..” parola ve sloganları ile iddialı ve ısrarcı olduğunu görmek mümkün.

MERKEZEFENDİ YERİNDEN OYNAR, KADINLAR HEP İKTİDARDA OLSA..

Evet, CHP kongrelerinde sık sık gördüğümüz “kadın adaylar” eksenli pozitif ayrımcılık duruşu Denizli seçiminde de Gülin Gül Coşkun ile ete kemiğe bürünmüş durumda. Sosyolojik ve politik terminolojide “Kadınlar katılmaksızın politika olmaz!” şeklinde bir söz vardır. Hatta ünlü sanatçı Neşet Ertaş’ta bir şarkısının sözlerinde “Kadın insandır, biz insanoğlu” cümlesi ile aynı noktaya parmak basar.

Sonuç itibariyle CHP’nin Denizli’deki kongreler sürecinde Kadın Belediye Başkanı tarafından yönetilen Merkezefendi ilçesinde şimdi de ikinci bir kadın sahne almak için adaydır. Ve Denizli politik arenasında artık kadının adı vardır. (Hem de oldukça güçlü, kararlı ve iddialı bir şekilde…)

“2024’DE PAMUKKALE BELEDİYESİ CHP OLACAK..”

CHP Denizli’nin iki büyük ilçesi Merkezefendi ve Pamukkale’de 15 Aralık ve 22 Aralık’ta gerçekleştirilecek CHP İlçe Kongreleri’ne çeyrek kala siyasi arena da oldukça fazla ısındı. Pamukkale’de Savaş Akman ismi, Merkezefendi’de ise Gülin Gül Coşkun ismi adaylar arasında epey öne çıktı. CHP Pamukkale İlçe Başkan Adayı Akman, partisinin çeşitli kademelerinde görevler almış bir isim. Savaş Akman; Hasan Alkan ve Arda Arpacı isimlerinin de sıklıkla geçtiği Pamukkale İlçe Başkanlığı yarışında en önde yürüyor. Savaş Akman’ın seçim sloganı da çok iddialı; “Söz veriyorum! 2024’de Pamukkale Belediyesi CHP olacak..”

Kısacası CHP Pamukkale’de yarış; çalışmalara herkesten önce başlayan Savaş Akman’la birlikte 3 Adaylı bir kongre şeklinde, Merkezefendi’de ise Gülin Gül Coşkun’la “kadın adaylı” ve 4-5 ismin yarıştığı bir kongre şeklinde geçecek. Delegeler Dikkat! Seçime Merkezefendi’de 5-6 gün, Pamukkale’de ise 13 gün kaldı..

YORUM EKLE
YORUMLAR
gullu erdem
gullu erdem - 11 ay Önce

karızma emek hatıplık osman saruhan tesk tesk tesk