MHP BOZKURT İLÇE BİNASI DUVARINDA ÇATLAK VAR!

Denizli’nin Bozkurt ilçesinde 8 Ağustos’ta meydana gelen ve 6’nın üzerinde bir şiddete ulaşan büyük deprem sonrası hasar meydana gelen yapılar arasında işyerleri ve parti binaları da vardı. Bozkurt Belediyesi binası ve hatta Başkan Birsen Çelik’in makam odası dahi büyük hasar görürken MHP Bozkurt İlçe Başkanlığı binasının duvarında da derin çatlaklar oluştu. Her an her yerde olması ile ünlü MHP İl Başkanı Cafer Birtürk bu kez de Bozkurt’ta ve deprem bölgesinde idi. Ardından; MHP ilçe başkanı Yüksel Yılmaz ve ilçe yöneticileri ile duvarı çatlayan ilçe binasının içinden “Bozkurt İşareti” ile geçmiş olsun mesajı veriyordu. Deprem sonrası hemen ilçeye koşan MHP’nin dinamik İl Başkanı Cafer Birtürk, ilçe başkanı ve yöneticilerini ziyaret edip bir yandan da Bozkurt’ta deprem hasarı çalışmaları başlatmıştı.

İşte MHP’de çatak var!, başlığımızın kaynağı da depremden kalma “Cafer Birtürk, Yüksel Yılmaz ve MHP’li” üçlüsünün verdiği bu fotoğraf oldu.

BAKLAN DEPREMDE NASIL AYAKTA KALDI?

8 Ağustos depreminin en çok sarstığı ve hissedildiği, hatta rasathanelerin ilk başta depremin merkez üssü olarak gösterdiği yerleşim merkezi ise Baklan ilçesiydi. Yani depremin merkezi aslında Baklan-Bozkurt arasında bir yerdeydi. İlk etapta “6.5 şiddetinde Baklan Merkezli Deprem” şekli ile verilen deprem haberi hepimizde “Baklan kesin yıkılmıştır, taş üstünde taş kalmamıştır” düşüncesi oluşturdu. Sonrasında deprem haberleri daha çok Bozkurt ve Çardak ilçelerinden gelmeye başlayınca olayın boyutu da ortaya çıktı. Bu arada depremin şiddeti ile ilgili veriler güncellendi. Ve şiddetin o kadar yüksek olmadığı açıklandı.

BELEDİYE BAŞKAN GÜLSEVER’İN ÖNGÖRÜSÜ BAKLAN’I KURTARDI

Aslında 8 Ağustos depreminin şiddeti Baklan’da da; Bozkurt ve Çardak’ta ne hissedildiyse o kadar hissedilmişti. Ancak Baklan’da bir tane bile binada yıkım olmadı. Aslında Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever de bununla ilgili çok konuşmadı. Çünkü sonuçta ortada bir afet vardı ve diğer belediyelerle karşılaştırma yapmanın da bir anlamı yoktu.

Ve Baklan’da 8 Ağustos depreminde yıkım ve hasarın olmamasının nedeni ortaya çıktı. Baklan’ı Belediye Başkanı Yusuf Gülsever’in 5 yıllık başkanlığı döneminde ilçede hayata geçirdiği imar çalışmaları kurtarmıştı. Gülsever başkanlığından itibaren, ilçede halen kullanılan 400’e yakın çok eski kerpiç evi yıktırmış ve önemli bir dönüşüm programına imza atmıştı. Başkan Yusuf Gülsever, “Biz de Baklan olarak bu depremi aynı şiddette yaşadık. İlçede imar çalışmaları sonucu 400 eski binayı yıkmasak bugün Baklan’da kayıplarımız ve acılarımız olabilirdi. Allah’a şükür bu sayede böyle büyük bir zelzeleyi bu kadar hafif atlattık” dedi.

“BOZKURT GAZETECİLER” ÇAL’A GİDİNCE..

Yüzyılların geleneği Çal ‘daki “sudan koyun geçirme” festivali için Çal’a Başkan Fethi Akcan’ın misafiri olarak giden Denizlili gazeteciler (çoğu da internet haber sitesi sahibi) Çal Kumral Mesireliği’nde belediye başkanı ile bir araya geldi. Onlar, çoğunluğu MHP ve Ülkücü düşünceye sahip gazeteciler; Ahmet Özcan, Nadir Güleç, İbrahim İmamoğlu, Mesut Güler ve Tahir Aygün MHP’li Belediye Başkanı Fethi Akcan’la birlikte “Bozkurt İşareti” yaptı. (Bu arada Pamukkale Haber Sahibi Tahir Aygün Başkan Akcan’a sağ eliyle sarıldığı için işareti sol eliyle yapabildi, bir gazeteci de “one minute” der gibi parmağını kaldırmıştı) Burada bir şey hatırlatmakta da fayda var. Bakmayın, biz gazeteciler mesleğimiz gereği “tarafsız” yerde dururuz. Ya da hangi başkan hangi partiden ise biz de ondan yana oluruz..

TÜRKİYE’NİN EN İYİ KALECİSİ DENİZLİSPOR’DA; “ADAM”

Denizlispor Başkanı Ali Çetin’in en isabetli işlerinden biri de Polonyalı eski Milli Kaleci Adam Stackhowiak’ın Denizlispor’a kaleci olarak getirilmesi oldu. Süper Lig’te 3 maçta 3 penaltı kurtararak yıldızlaşan futbolcu, aynı zamanda Denizlispor’un en değerli puanlarına da imza atan isim oldu. Bizden söylemesi Adam bu sezon Türkiye Ligleri’nin en iyi kalecisi olmaya aday..

MERT GÜNOK GOL YEMEZSE; MİLLİ TAKIMIN TATLILARI HACI ŞERİF’TEN

Denizli’nin akil isimlerinden Hacı Şerif ünvanlı Necip Helvacı geçtiğimiz aylarda A Milli Takım Kalecisi Mert Günok’u misafir etmişti. Denizli’nin önde gelen spor adamlarından tanınmış işadamı Turgut Dalaman ile birlikte Hacı Şerif Şekerlemelerinin Bayramyeri’ndeki Merkezi’ne gelen Mert Günok, Türkiye markası haline gelen Hacı Şerif ürünlerine bayılmıştı. Mert Günok

Şu sıralar yine Milli Takım Kampı’nda ve Şenol Güneş Hoca nezaretinde A Milli Takımımızın maçlarına hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde oynanacak milli maçlar öncesi Hacı Şerif’ten Milli Kaleci Mert’e ve Milli Takımlar Hocası Şenol Güneş’e bir mesaj var; “Mert eğer bu maçlarda gol yemezse Milli Futbol Takımımızın tüm tatlı ve şekerlemeleri Hacı Şerif’ten Hatta Mert’in gol yemediği tüm maçlar için milli takımımızın tüm tatlı ve şekerleme ihtiyacı bizden” dedi.” dedi.

DENİZLİ CHP’DE SICAK AYLAR BAŞLIYOR, ÖNE ÇIKAN ADAYLAR SİYASİ SAHNEDE

Denizli CHP’de delege seçimleri süreci başlıyor. Ardından ilçe kongreleri yapılacak. Ve ardından da yıl sonunda il kongresi ile süreç tamamlanacak. Bu kongreler büyük olasılıkla Denizli CHP’nin son yıllarda yaşadığı en çekişmeli kongreler olacak. Delege seçimleriyle birlikte Denizli CHP’de ilçe başkanlık ve yönetimleri için adaylar da birer birer ortaya çıkmaya başladı. Denizli CHP İlçe kongrelerinde en sıkı ve çekişmeli geçmesi beklenen yerler ise Pamukkale ve Merkezefendi ilçeleri olacak. İki ilçede de şu sıralar oldukça fazla aday ismi var.

HASAN ALKAN - ALİ OCAK 

Ancak bunların içinde Merkezefendi’de Ali Ocak ve Pamukkale’de ise Hasan Alkan ismi ön plana çıkıyor. CHP’nin mevcut Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu’nun yeniden aday olmayacağı yolunda açıklama yaptığı öne sürülürken, Merkezefendi CHP İlçe Başkanı Tolga Varlıker’in ise İl Başkanlığı için İl Kongresi’he hazırlandığı iddia ediliyor.

(En sevdiğimiz CHP kulisleri; en sıcak ve yakıcı haberlerle pek yakında bu köşede başlıyor..)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nedim ozer
Nedim ozer - 12 ay Önce

Haber yaparken yada yazı yazarken inceleyin ve doğru bilgi aktarın Baklanda yıkımı yapılan evler kullanıliyormuydu yada harabe halde terk edilmiş evlermiydi. Bu binalar deprem olmadan çatılarının büyük bir bölümü yıkık halde idi bu tarz terk edilmiş binaların tehlike saçtığı ni anlamak büyük ongeri mi gerektiriyor. Ayrıca harfiyat masrafları ni kim karşılamış bunun için mülk sahip yada mirasxilardan ücret alın mis midir. Bunları sorgula diniz mi