MHP’NİN BULDAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI; MUSTAFA FAHRİ ŞEVİK OLUYOR

Türkiye ve Denizli politikalarında Mart 2019 yerel seçimlerinin ön plana çıktığı şu günlerde, en yakın ve yakıcı seçim süreci Denizli Barosu’nun 2018 yılı Olağan Genel Kurulu’nda yaşanacağa benziyor. Denizli Barosu Genel Kurulu önümüzdeki ay, yani Ekim ayında yapılacak. Yeni yönetim kurulunu ve başkanını seçecek olan Denizli Barosu genel kurulunda mevcut başkan Müjdat İlhan’ın yeniden aday olacağı belirtilirken, baro eski başkanlarından Adil Demir’in ise avukatlar arasında eğilim yoklaması yaptığı ve adaylık pozisyonu için hazırlık içinde olduğu öğrenildi. Öte yandan Baro Başkanı İlhan’ın ise Ekim ayında gerçekleştirilecek 46. olağan genel kurul öncesi yoğun ikili görüşmeler yaptığı öne sürüldü. 

VE ADİL DEMİR SANKİ YİNE YEŞİL IŞIK YAKTI
1200’ün üzerinde üyesi bulunan Denizli Barosu’nun 46. Olağan Genel Kurulu’nda; 5 dönem üst üste Baro Başkanlığı yapan Avukat Adil Demir ile 4 dönemdir başkanlık yapan ve 5. kez aday olmayı planlayan mevcut Baro Başkanı Müjdat İlhan’ın yarışması bekleniyor. (Tabii ki doğal olarak Baro Başkanlığı için 3. Ve 4. aday ismi avukatların gelmesi de muhtemel)

YÜKSEK YARGIDA ŞİMDİ, YENİDEN DENİZLİ VAKTİ!
Her genel kurul döneminde “en kıran kırana, çekişmeli ve kulisi bol yarışların” yaşandığı Denizli Barosu seçimlerinin bu kez de büyük bir rekabete sahne olacağa benziyor.  Peki, adaylar; her daim Denizli STK’ları arasında lokomotif ve öncü etkisine sahip olan Denizli Barosu için yeni dönemde neleri yapmayı, ne tür projelerle üyelerinin ve kamuoyunun önüne çıkmayı planlıyor? Baro Başkan Adayları’nın yeni dönem için hedefleri neler? Bir dönem Yüksek Yargı’da en güçlü ve etkili illerden biri haline gelen Denizli bugün ne durumda? Mustafa Kaya; Denizli’nin en önemli STK Seçimi olan Denizli Barosu Seçimi’ni yazdı. Yarın bu köşede..

BAŞKAN ADAYLARI DİKKAT! ORADA BİLAL UÇAR DA VAR
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin yardımcılığına eski Adalet Bakan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Bilal Uçar getirildi. Bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak atanan Denizlili Uçar; “Belediye başkan adaylarının belirlenmesi” sürecinde de etkili ve etkin isimlerden biri olacak. AK Partili Belediye Başkanlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Bilal Uçar’ı yazdık. Ayrıntılar yarın bu köşede..

MHP’NİN BULDAN BAŞKAN ADAYI; MUSTAFA FAHRİ ŞEVİK
MHP Buldan’da ilçenin eski belediye başkanı Mustafa Fahri Şevik’i aday gösterecek. Kendi ismi de siyasi kulislerde Pamukkale Belediye Başkan Adaylığı için geçen MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk’ün bugün Buldan’da düzenleyeceği bir basın toplantısı ile Mustafa Fahri Şevik’in adaylığını açıklamaya hazırlandığı öğrenildi. MHP İl Başkanı Birtürk, MHP’nin Denizli’de Mart 2019 Yerel Seçimlerine güçlü ve etkili girmeye hazırlandığını belirterek, “Tüm ilçelerde adaylarımız olacak. En etkili isimlerle katılacağımız Denizli yerel seçim yarışında iddialıyız” dedi. Detaylar yarın bu köşede..

 

YORUM EKLE