NE OLACAK BU “SUBAŞIOĞLU TOPLARI?”

Dünkü köşemizde ele aldığımız Merkezefendi Belediyesi’ne önceki yönetimden miras kalan “üzeri Muhammet Subaşıoğlu yazılı 4 bin basketbol topu” yazımız Denizli’nin önde gelen haber sitelerinden www.denizlihaber.com tarafından da habere konu edildi. Yazıyı Denizli’nin önde gelen yazı ustalarından (benden sonra ikinci) Selami Aydın kaleme aldı. TSYD Denizli Temsilcisi Aydın, bakın “Yılın En Komik Belediyecilik Sorunu!” başlıklı yazımızı nasıl ele almış;

YAZIMIZ BÜYÜK YANKI BULDU

“Denizlili usta gazeteci Mustafa Kaya bugünkü köşesinde Merkezefendi Belediyesi'ndeki başkan değişiminin getirdiği komik(!) sorunu yazdı. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında Denizi'nin iki büyük ilçesinden biri olan Merkezefendi'de rüzgarı arkasına alan Millet ittifakı adayı CHP'li Şeniz Doğan seçim yarışını kazanmış Ak Partili Muhammet Subaşıoğlu bir dönem yürüttüğü görevini devretmişti. Doğan ile birlikte Merkezefendi Belediyesi'ndeki değişim sürerken Denizlili usta gazeteci Mustafa Kaya bugünkü köşesine ilginç bir konuyu taşıdı.

Denizli Gazetesi'nde yer alan yazısında Mustafa Kaya, Başkan Doğan'a üzerinde eski başkan Subaşıoğlu'nun ismi yazılı 4 bin basketbol topu ve 700 bisiklet kaldığını duyurdu. Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket takımının kurulmasından sonra öğrencilere sık sık basketbol topu dağıtan eski başkan Subaşıoğlu ilköğretimi bitirip orta okula gitmeye hak kazanan öğrencilere de her yıl bisiklet hediye ediyordu.

Kaya yazısında bisiklet ve topların üzerinde Subaşıoğlu isminin yazmasını komik bir sorun olarak nitelendirirken Başkan Şeniz Doğan'ın bu ürünleri nasıl değerlendireceğini düşündüğünü duyurdu.. “

DOĞAN DAHA ÖNCE DE BU SORUNLA KARŞILAŞMIŞTI

Yazımızdan alıntı yapan www.denizlihaber.com’un haberi şöyle devam ediyor;

“Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan daha önce de benzer bir sorunla karşılaşmıştı. Camilerde cemaatlerin namaz kıldıkları alanlarda gölge oluşturması amacı ile belediye tarafından yerleştirilen tentelerde de eski başkan Subaşıoğlu'nun ismi yer alıyordu. Başkan Şeniz Doğan göreve geldikten sonra ismi tentelerden kaldırarak yerlerine ayet ve hadisler koydurmuştu.

Haberin Tamamı İçin Tıklayın

SEÇİM KAYBEDİLİR VE 4 BİN BASKET TOPU ELDE KALIR!

Evet, Muhammet Subaşıoğlu’nun 31 Mart seçim döneminde de dağıtmaya kalkıştığı ancak CHP şikayeti ile karşılaştığı için Merkezefendi Belediyesi’nin elinde kalan bu toplar ve bisikletler komik ve fıkralık olduğu kadar adeta “ibretlik bir sorun” haline de geldi. Subaşıoğlu, seçimi kazanacağından o kadar emindi ki; herhalde bu topları ve bisikletleri 23 Nisan Bayramı’nda dağıtmayı planlıyordu.

SUBAŞIOĞLU CEPHESİ’NDE NELER OLUYOR?

İddiaya göre; başkanlık koltuğuna oturur oturmaz önce engelli kadrosu ile çalışanları “istifaya ve emekli olmaya” zorlayan ve yine 2015 yılında habere dönüşmüş iddialara göre; “ben devletin parasını kimseye yedirtmem” dedikten sonra, kendisine fahiş fiyatla BMW marka lüks makam aracı kiralayan ve bu araca 1991 model bir araca ait resmi plakayı takan Merkezefendi eski Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ile ilgili iddialar ve haberler bitmek bilmiyor. 31 Mart seçimlerinde kaybettikten sonra evinin önünde sürekli polis aracı bekleyen, Nisan’ın ilk haftasında inşaat firmaları ve müteahhitler tarafından savcılığa hakkında şikayet dilekçesi verildiği öne sürülen, seçimi kaybettikten sonra belediye kuruluşu MERTAŞ’tan belgeler kaçırdığı iddia edilen Muhammet Subaşıoğlu ile ilgili ortaya atılan son bomba iddia ise; 30 Nisan 2019 akşamı ifade için Denizli Cumhuriyet Savcılığı’na çağrıldığı iddiası..

PANDORA’NIN DEĞİL, SUBAŞIOĞLU MERKEZEFENDİSİ’NİN KUTUSU BİR KERE AÇILMAYA GÖRSÜN

Evet; bu iddialar, savlar ve açıklamalar birer “şehir efsanesi” de olabilir? Kim bilir, kendisi hakkında “Merkezefendi Belediyesi’nden dosyalar dolusu MERTAŞ belgeleri kaçırılıyor” açıklaması yapan CHP’li Başkan Tolga Varlıker değil de; karşı suç duyurusunda bulunan eski Başkan Subaşıoğlu haklı da çıkabilir.. Bize göre; Pandora’nın kutusu, daha doğrusu ‘Subaşıoğlu’nun Merkezefendisi’nin kutusu” bir kere açılmaya görsün, içinden neler neler çıkacağı hiç belli olmaz.. Detaylar yarın bu köşede…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şah  rıza dursun
Şah rıza dursun - 3 yıl Önce

Ne ego bu ya,,
TOP ların vah haline,, toplar yakılsın..