NİHAT ZEYBEKCİ DEDE OLDU

Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci dede oldu. (Hem de genç ve dinamik, zıpkın gibi bir dede..) Ayşen-Nihat Zeybekci’nin kızları Fatma Zeybekci ile Seval-Sait Özkan'ın oğlu İbrahim Özkan'ın nur topu gibi bir erkek çocukları dünyaya geldi. Bebeğe Sait Özkan ismi verilirken, Nihat Zeybekci ve eşi Ayşen Zeybekci ilk torunlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Sait Özkan Bebek; Seval-Sait Özkan çiftinin ise ikinci torunu oldu..

Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci

DRT Denizli olarak; Fatma-İbrahim Özkan çiftini kutluyor ve “Minik Sait Özkan’ı güle güle büyütün” dileklerimizi iletiyoruz.

İbrahim - Fatma Özkan

DENİZLİ GAZETESİ 67 YAŞINDA

Denizli’de 14 Mayıs 1952 tarihinde yayın hayatına başlayan ve ilk sayısını yayımlayan Denizli Gazetesi 67 yaşına bastı. Elle kurşun dizgi tekniği ile “tipo” baskılı bir gazete olarak yayınlanmaya başlayan Denizli Gazetesi, geçen süre içerisinde günümüz ofset teknolojisi ile neşredilen modern bir gazeteye dönüştü. Gazetenin 50 yılı aşkın bir süre sahipliğini yapan Şeref Basın Kartı Sahibi Erol Özbal Denizli Gazetesi’ni 50’lili yılların sonunda Hulusi Bey’den devraldı. Özbal gazeteyi 50 yıl imtiyaz sahibi olarak yaşattıktan sonra, Ekrem Zingal isimli bir yayıncıya sattı. Denizli Gazetesi 2006 yılının sonundan itibaren ise Akça Şirketler Topluluğu’na geçti. Ve DRT Denizli Medya Grubu tarafından yayınlanmaya devam ederek bugünlere, yani 67 yaşına geldi. Gazetenin matbaasında ve muhabir kadrosunda 25 yıl çalışan gazeteci arkadaşımız Mesut Güler ve gazetenin kurucularından duayen gazeteci Erol Özbal ağabeyimizden edindiğimiz bilgiye göre, Denizli Gazetesi çoğu zaman Denizli’de “tek tabanca” bir yerel gazete olarak yayınlandı. Ve “Denizli” ismi ile yayın yapan yegane yazılı medya kuruluşu oldu. Bugün www.denizligazetesi.com adıyla digital medya mecrasında da yayınlarını sürdüren Denizli Gazetesi’nin 67 yılını kutluyor ve yayın hayatında nice “yeni yıldönümlerine” diyoruz…

BASIN İLAN KURUMU ŞUBE MÜDÜRÜ’NDEN KUTLAMA

Öte yandan Basın İlan Kurumu (BİK) Denizli Şube Müdürü Murat Yürekli Denizli Gazetesi’nin kuruluşunun 67. Yıldönümünü bir mesaj yayınlayarak kutladı. Gazetemizi İmtiyaz Sahibi Semra Akça Acar nezdinde tebrik eden Yürekli mesajında, “14 Mayıs 1952 yılında yayın hayatına başlayan Denizli Gazetesi’nin 67. Yıldönümünü tebrik eder, gazetenin bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm çalışanlarınızı kutlarım. Denizli kamuoyunun bilgilenmesinde önemli bir misyon üstlenen gazetenizin bundan sonraki yayın hayatının başarılarla geçmesini dilerim” dedi.

MURAT YÜREKLİ

SANCAR’A “BİRAZ SAĞA KAY”, TİN’E İSE “O, SOLA GEÇSİN” DENİLİNCE PROTOKOL TRİBÜNÜ KARIŞTI

Geçtiğimiz Pazar Denizlisporlu futbolcular Karabük karşısında sahada şampiyonluk mücadelesi verirken, Denizlili iki milletvekilinin protokol tribününde verdiği “yer ve koltuk” mücadelesi dikkat çekti. Şahin Tin yan yana oturan CHP’li vekiller Kazım Arslan ve Teoman Sancar’dan, sağa kayarak AK Partili Vekillerin olduğu “sol tarafta” bir sandalyelik yer açılması için ricada bulundu. CHP’li vekiller Şahin Tin’in bu ricasını “biz niye yer değiştiriyoruz?” diyerek geri çevirirken, Vekil Teoman Sancar’ın ayağa kalkarak tepki göstermesi protokol tribününde kısa süreli bir gerilime neden oldu.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin - CHP Denizli Milletvekilleri Kazım Arslan ve Teoman Sancar 

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar ile AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’in protokoldeki yer sürtüşmesi Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’in yerinden kalkıp Tin’e sandalyesini vermesi ile tatlıya bağlandı. Sancar’ın; Tin’in “sağ tarafa kayabilir miyiz?” isteğine sinirli ve aşırı tepki vermesi, protokol tribününde bulunan herkesi şaşırttı. Kısacası; Denizlispor’un şampiyonluk turunu attığı Karabükspor maçında futbolcular sahada 6-0’lık tarihi bir skora imza atarken, protokol tribününde ise CHP’li vekil Teoman Sancar ile AK Partili vekil Şahin Tin arasında ise “yer ve sandalye” mücadelesi yaşandı. Şampiyonluk ve Süper Lig’e çıkış turunun atılacağı Denizli Atatürk Stadyumu’nda protokol tribününde hazır bulunan CHP’li Sancar’a “Biraz Sağa Kay”, AK Partili Tin’e İse “O, Sola Geçsin” denilince ise ortalık karıştı. İlginç olayın tüm detayları ile yarın bu köşede.. Sakın kaçırmayın..

YORUM EKLE