O’ DENİZLİ’NİN SAĞLIK ALANINDAKİ DÜNYA MARKASI

Yıllardır tüm uğraşılarına rağmen, en önemli faaliyet ve üretim alanı tekstil sektöründe; tüm dünyanın bildiği ve tanıdığı bir marka çıkaramayan Denizli’nin dünya markası bir sağlıkçısı var. Uzmanlık alanında; 3 kıta ve 5 ülkede; 12 farklı hastanede ameliyatlar gerçekleştiren ve adeta dünya insanlığına sağlık götüren Denizlili bu doktoru aslında hepimiz yakından tanıyoruz. O’na, Somali ve Sudan’da silahların gölgesinde ameliyat yaparken rastlarsanız hiç şaşırmazsınız. Yine O’nu Mogadişu’da ve Pencap’ta, Lahor ve Tiran’da yardıma muhtaç insanlara sağlık taşırken, ameliyat masasının başında operasyon gerçekleştirirken görürseniz hiç yadırgamazsınız.. Peki, kim bu Denizli’den çıkan ve Türkiye ile dünyanın dört bir yanında insanlara sağlık taşıyan Denizli’nin “sağlık markası” ismi.. Detaylar pek yakında bu köşede..

EN GÜZEL MÜDÜRE; “GÜLE GÜLE”
Basın İlan Kurumu (BİK) Denizli Şube Müdürü Mesut Kezer bugünden itibaren 38 yıldır hizmet verdiği kurumuna veda ediyor. Yani Emekli oluyor. Bundan 39 yıl önce Basın İlan Kurumu’nun İzmir Bölge Müdürlüğü’nün kapısından içeri adım atan ve neredeyse 40 yıldır aynı kurumda görev yapan  Müdür Mesut Kezer emekliye ayrılacağını bir mesajla duyurdu. BİK’in “çalışkan, dikkatli, beyefendi ve yakışıklı”, (kısacası İzmirli) müdürü Mesut Kezer yaptığı paylaşmında şu sözlere yer verdi; “Saygıdeğer mesai arkadaşlarım, değerli dostlarım.. 1980 yılının 1 mayıs günü, Basın İlan Kurumu’nun 3.büyük şubesi olan İzmir Şubesi’ne ilk adımımı attığımda başlayan o sıcak yuva heyecanı, aradan geçen 38,5 yılda katlanarak büyüdü. Uzun yıllar hizmet verdiğim ve daima ailemden bir birey olarak gördüğüm kurumuma, gerek ilan memuru, gerek şef, gerekse şube müdürü olarak katkı koyma gayreti içerisinde oldum. İzmir’in ardından 2010 yılında görevlendirildiğim Diyarbakır’da şube kuruluşu gerçekleştirmenin keyfini yaşadım. Bugün dönüp arkama baktığımda, gazeteleri ile dost, işini seven, yerel basına katkı koyma telaşı içerisindeki bu şubeyi gördüğümde mutluluğuma mutluluk katıyorum. Diyarbakır’ın ardından 2013 yılında atandığım Denizli’de de benzer duygularla ve ilk günkü heyecanla görevimi sürdürdüm. Süre gelen zamanda Basın İlan Kurumu’nun, bu güzide şehrimizde protokol tarafından tanınır hale gelmesi ve sıkı bir ilişki dâhilinde mesai arkadaşlığı yapması hep bu heyecanın meyveleridir.
Şöyle arkama bir dönüp bakıyorum da… Aradan geçen bunca yılın her bir anında bu güzide kurumu dengede tutan ayaklara olanca ağırlığımla destek vermeye, kurumun itibarını kuvvetlendirmeye ve başta yerel olmak üzere toplumun haber alma özgürlüğüne katkı koyan tüm basınımızın soluğu konumundaki Basın İlan Kurumu’nu yüceltmeye verdiğim sözümü harfiyen yerine getirdiğimi düşünüyorum. Türkiye çok zorlu bir süreçten geçiyor. Gerek ekonomik sıkıntılar, gerekse terör gruplarına karşı verdiğimiz insanüstü mücadele maddi-manevi pek çok sıkıntıya da beraberinde getiriyor. Hal böyleyken, on binlerce gencimizin İŞKUR kapılarında hayata atılmak telaşını da göz önünde bulundurarak, 38,5 yıldır görev yaptığım kurumumdan 12.10.2018 tarihinde emeklilik gerekçesiyle ayrılıyorum. Liyakatin ön planda olduğu, adaletli ve güvenilir testlerle işe alımlarla, gelecek vaat eden genç arkadaşlarımızın bizleri aratmadan zevkle ve itina ile çalışacağını umarak tüm mesai arkadaşlarıma, gazeteci dostlarıma, kurum yöneticilerime ve tüm Denizli’ye bu vasıta ile “Hoşçakal” demek istiyorum. Daha güzel ve daha aydınlık yarınlarda buluşalım.”


DENİZLİ’NİN “EN DEMOKRATİK” KURUMU
Denizli Barosu’nun 46. Genel Kurulu 13-14 Ekim’de, yani bu hafta sonu gerçekleştirilecek. Baro’da 2 liste yarışacak. Baro Başkan ve Yönetim Kurulu Aday Listeleri ise Adliye Sarayı’ndaki baroya ait alanlarda yan yana asılmış durumda. Her ne kadar Denizli Barosu Genel Kurulu’nda; “çok sıcak ve yakıcı” bir yarış yaşansa da, kentin bu güzide kurumu “eşitlerin birliği ve kardeşlik-dostluk içinde yarış” teması ile “Denizli’nin en demokratik kurumu” olduğunu bir kez daha ispat ediyor.  Evet, Denizli Barosu’nda yarışacak Müjdat İlhan ve Adil Demir’in listeleri şu isimlerden oluşuyor. Müjdat İlhan’ın Yönetim Kurulu Adayları;  “Ayşe Dayıoğlu Sümer, G.Aslı Pişkin, Çağlar Akçal, Erhan Balaman, Kemal Gökay Çelik, Veli Deveciler, Emin Eren, Kerem Onur, Hasan Özcan Orpak, Mustafa Yıkar.” Adil Demir’in Yönetim Kurulu Adayları; “Seher Aydemir, Dilek Aslankara Canalan, Mefaret Aydın Çam, İsmail Güzün, Tevfik Kendirli, Hasan Kertik, Salim Kutlutürk, İbrahim Okkaya, Uuk Serter, İbrahim Selçuk Süleme.”

YORUM EKLE

banner212

banner211