ONLAR ANKETLERİN EFENDİLERİ

DENİZLİ ANKETLERİNDEN HEP BU 5 İSİM ÇIKIYOR

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine 5 ay kala, siyasi partilerin aday belirleme çalışmaları son sürat devam ederken, Denizli’de; AK Parti ve CHP tarafından yaptırılan anketlere göre iki partide büyükşehir başkan adaylığı için ön plana çıkan isimler de net bir şekilde belli oldu.. Şu ana kadar; AK Parti’de 2, CHP’de ise 3 anket yapıldı. Bu anketlere göre parti tabanları ve seçmen AK Parti Denizli’de; Osman Zolan ve Nihat Zeybekci’yi, CHP Denizli’de ise; Gülizar Biçer Karaca, Adnan Keskin ve Melike Basmacı’yı aday görmek istiyor.

DENİZLİ AK PARTİ’DE 2 İSİM “ANKETLERİN EFENDİSİ”

Anketlere göre AK Parti Denizli’de; Nihat Zeybekci ve Osman Zolan isimleri ilk sıralarda yer alırken, AK Parti genel merkezi tarafından şu ana kadar gerçekleştirilen anketlerden üçüncü bir isim daha çıkmadı.

DENİZLİ CHP’DE 3 İSİM “ANKETLERİN EFENDİSİ”

CHP’de ise Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ısrarla istediği ve “alacağız” dediği Denizli için şu ana kadar 2’si tamamlanan ve sonuncusu halen değerlendirme aşamasında olan 3 ayrı anket yapıldı. CHP’nin Denizli anketleri birbiri peşi sıra gelirken, ilk 2 anketten ön planda 3 isim çıktı. “Gülizar Biçer Karaca, Adnan Keskin ve Melike Basmacı..” Bu isimler ilk 2 CHP Denizli anketinin ilk sıralarında yer aldı.

GENEL BAŞKAN ANKETTEN ÇIKAN 2 İSİMLE GÖRÜŞTÜ VE DÜŞÜNCELERİNİ SORDU..

İddiaya göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk 2 Denizli anketinde de ilk sıralarda ismi çıkan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ile görüştü. Karaca genel başkanına; bu anket sonuçlarına rağmen, Denizli Büyükşehir Adaylığı için bir talebinin olamayacağını arz etti. Kılıçdaroğlu ardından geçtiğimiz Cuma CHP 25. Ve 26. Dönem Milletvekili Melike Basmacı ile de görüştü.

KILIÇDAROĞLU’NUN; ADNAN KESKİN’İ ÇAĞIRMASI BEKLENİYOR..

Kılıçdaroğlu’nun Denizli Büyükşehir için “anketlerde hep ön planda adı çıkan” ancak henüz görüşmediği bir tek isim kaldı. O da CHP eski Genel Sekreter ve Genel Başkan Yardımcılarından Adnan Keskin’den başkası değil. Ankara ve Denizli kulislerinde; CHP Liderinin şu sıralar Adnan Keskin’i görüşmeye çağırması bekleniyor.

DİKKAT! “PAMUKKALE’DEN HASAN OYMAK GELİYOR”

24 Haziran seçimlerinde AK Parti’nin 5. sıra Denizli Milletvekili Adayı olan Avukat Hasan Oymak, Mart 2019 yerel seçimlerinde Pamukkale Belediye Başkanlığı aday adaylığı için 16 Kasım Cuma günü, başvuruların son gününde resmen başvuruda bulunmayı planlıyor. Son genel seçimdeki başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Oymak; uzun süre Ankara Denizlim Derneği Başkanlığı da yaptı. Ve Başkentte Denizli Lobisi çalışmaları yürüttü. AK Parti’nin yeni yüzlerinden biri olan Hasan Oymak’ın, Pamukkale Belediye Başkan Adaylığında şansının oldukça yüksek olduğu belirtiliyor..

YORUM EKLE