ONLAR “DENİZLİ BAROSU’NUN TARİHİ” OLDU

Türkiye ve Denizli politikalarında Mart 2019 yerel seçimlerinin ön plana çıktığı şu günlerde, en yakın ve yakıcı seçim 13-14 Ekim 2018 tarihinde yapılacak Denizli Barosu Olağan Genel Kurulu’nda yaşanacak.

Behçet Çomakoğlu’nun 13 dönem (12 Eylül ertelemesi nedeniyle) 27 yıllık en uzun süreli Baro Başkanlığı’nın ardından, (rahmetli) İsmet Kayhan’ın 2 dönemli başkanlığı ile devam eden; daha sonra Tuncer Yılmaz’ın 2 dönem ve Erdal Çam’ın 1 dönemlik Baro başkanlığı ile süren ve son olarak Yıldırım Aycan’ın 2 dönemlik başkanlığı ile noktalanan “baro başkanlığında 2 dönem kuralı” Adil Demir’in 10 yıllık (5 dönemlik) ve Müjdat İlhan’ın 9 yıllık başkanlık dönemleri ile 2010’lu yıllara kadar uzandı ve bugünlere geldi.

‘DEMİR GELENEĞİ’NDEN İLHAN DOĞDU
Müjdat İlhan şimdi, 4,5 dönemlik başkanlığın ardından bir dönem daha baro başkanı seçilmek için hazırlık yapıyor. Yani; Denizli Barosu’nun 46. Genel Kurulunda; 5 dönem üst üste Baro Başkanlığı yapan Avukat Adil Demir ile 4,5 dönemdir başkanlık yapan ve 5. kez aday olan Baro Başkanı Müjdat İlhan yarışacak. (Bu arada 2010 yılında Adil Demir, içlerinde Müjdat İlhan’ın da bulunduğu 3 rakibini de geçerek yine başkan seçilmişti) Denizli Barosu’nun 46. Olağan Genel Kurulu’nda 1137 kayıtlı avukat oy kullanacak. Oylamanın üç veya dört ayrı sandıkta gerçekleştirilmesi bekleniyor. Evet, Denizli Barosu seçimi kentin bugünlerde en çok konuşulan ve tartışılan konusu. Detaylar yarın bu köşede..

 

YORUM EKLE

banner212

banner211