ONLAR ÖLMEDİLER, DENİZLİ'NİN KALBİNE VE GÖNLÜNE GÖMÜLDÜLER..

Adam eğer solcu ise, devrimciyse, yurtseverse, sosyal demokratsa, bir kere "halkçılık, toplumculuk" kanına girdiyse, bu yolda yürümeye kesintisiz devam eder.. Hatta, ölene kadar. Ve, "ölüm nereden ve nasıl gelirse gelsin.."

Kazım Arslan

İşte Kazım Arslan da bu politikacılardan biriydi. Tıpkı, kendisi gibi bir bayram gününde ani bir şekilde aramızdan ayrılan (12 Eylül 2016'da) Salih Basmacı abimiz gibi.

Salih Basmacı

Hayatını iyi bir solcu olmaya ve sosyal demokrasiye adadı. "Bir insan ömrünü neye vermeli?" sorusunun cevabını onlar, daha gençliklerinde vermişlerdi. Ve ikisi de ömürlerinin çok büyük bir bölümünü politikaya ve CHP'ye verdiler. Birinin dostu CHP'nin efsane ismi; Murat Karayalçın, birinin dostu ise; yine CHP'nin ağır topu Ercan Karakaş idi. Arslan'ın cenazesine, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu' nun yanısıra Karakaş'ın eşi Türk Sinemasının unutulmaz ismi Müjde Ar da geldi.

Ercan Karakaş, Necip Helvacı, Müjde Ar, Hakan Kılınç

Hazin törende TBMM Başkanı Mustafa Şentop'ta vardı.

Mustafa Şentop, Mesut Can Arslan, Kemal Kılıçdaroğlu

ONLAR ÖLMEDİLER, DENİZLİ'NİN KALBİNE GÖMÜLDÜLER

Aslında Denizli siyasi arenasın bu iki önemli ismi; 68 ve 65'lerinde erken öldüler. (Biri kurban bayramında, biri şeker bayramında) Ve Denizli'nin gönlüne, kalbine gömüldüler. Bu sevdayı aslında en iyi tarif eden Kazım Arslan'ın oğlu Mesut Can Arslan olmuştu. "Babamın iki aşkı vardı. CHP ve Annem.."

Kemal Kılıçdaroğlu, Nursel Arslan

Evet Denizli "Arslan Vekilini" apansız kaybetti. Recep Tayyip Erdoğan da Arslan Ailesi'ne üzüntülerini bildirdi, taziyede bulundu. İstanbul Belediye Başkan Adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım birer başsağlığı mesajı yayımladı. Onlar rahat köşelerine çekilip keyifli dertsiz birer yaşam sürebilecekken, erkenden bu hayata veda ettiler. Ancak Onlar; bu dünyadan giderken de herkese adeta "sağ yanım çürüyor, sol yanım diri" sözünü vasiyet etmeyi ihmal etmediler..

DENİZLİ CHP'NİN 6 YILLIK ÇIKIŞ SÜRECİNDE O'NUN PAYI BÜYÜK OLDU

Kazım Arslan Denizli CHP'de Adnan Keskin ve Ali Marım isimleri gibi etki eden, iz bırakan politik aktörlerden biriydi. O yıllarca Adnan Keskin, Ali Marım, Mustafa Gazalcı, Selahattin Koçdemir, Salih Basmacı, İsmail Akbaba, Abdullah Şavklı vs. gibi nice isimlerle yanyana siyaset sahnesinde görevler aldı. Ancak Arslan'ın asıl etkisi; 2014 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı dönemindeki çalışması oldu. Bu seçimde hiçte azımsanmayacak bir oy oranına ulaşan Kazım Arslan ardından vekillik süreçlerini yaşadı. Ve Denizli CHP'nin yükseliş dönemine büyük katkılar yaptı. 5 yıl aradan sonra Şeniz Doğan'la Merkezefendi Belediyesi'ni alan Denizli CHP'nin bu başarısında da işte Kazım Arslan'ın büyükşehir başkan adayı olduğu bu dönemin büyük katkısı ve etkisi vardı.. Kısacası, Denizli CHP'nin son 6-7 yılına adeta tüm gücüyle yüklenen Arslan'ın, biricik partisi CHP'ye faydası çok büyük oldu..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal Oktar
Cemal Oktar - 3 yıl Önce

Çok güzel bir yazı olmuş, ellerine, yüreğine sağlık...