15 TEMMUZ'U EN SICAK O YAŞADI

15 TEMMUZ'U EN SICAK O YAŞADI

DESKİ GENEL MÜDÜRÜ GÜNGÖR’ÜN OĞLU
15 TEMMUZ GECESİ ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Türkiye’deki tüm Uydu yayınlarının gönderildiğitransponderlar merkezinin bulunduğu Gölbaşı TÜRKSAT Tesislerini ele geçirmeyeçalışan darbeci askerlere karşı Denizlili genç helikopterden açılan yaylımateşinin altında 5 saat ölüm kalım savaşı verdi. Ve elinden geldiğincearkadaşlarına da moral aşılamaya çalışarak ortaya anlamlı bir yaşam mücadelesikoydu.  Onca hengamenin arasındaDenizli’deki anne-babasına “Cumhurbaşkanımızın dediği gibi sokağa çıkın” demeyide ihmal etmedi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi DESKİGenel Müdürü Mahmud Güngör’ün küçük oğlu Muhammet Musa Güngör, TÜRKSAT’ınAnkara’daki merkezinde 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşanan saldırınınodak noktasında yer alan isimlerden biri oldu. Ve adeta ölümden döndü. TÜRKSATGölbaşı Kampüsü”nde izleme teknisyeni olarak çalışan Muhammet Musa Güngör;“helikopterden açılan ateş sonucu ağır silahlarla tarandı, darbecilere direndi,3 saat rehin tutuldu ve en sonunda özel harekatçı polisler tarafından”kurtarıldı.

DARBECİLERİN YAYLIM ATEŞİ ALTINDA BİR DENİZLİLİ

15 Temmuz darbe girişimine yönelik operasyon vesoruşturmalar tüm hızıyla sürdürülürken, o gecenin ardından yeni yeni ilginçdetaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Darbe girişimi gecesiyle ilgili;Denizli’yi ilgilendiren en dramatik ve en kan donduran 15 Temmuz Öyküleri’ndenbiri de TÜRKSAT’ta çalışan bilgisayar ve yazılım destek uzmanı bir gencinbaşından geçti. Kanlı gecenin önemli merkezlerinden biri olan TÜRKSAT GölbaşıTesisleri’nde görevli Denizlili Muhammet Musa Güngör, darbecilerin helikopterlisaldırısında saatlerce ateş altında kaldı ve adeta ölümle hayat arasındakorkunç anlar yaşadı. Hatta bir ara babası DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör’üaradı ve “Anam, babam hakkınızı helal edin. TÜRKSAT’ı tarıyorlar şu anda..Hakkınızı helal edin” dedi.

ANAM, BABAM HAKKINIZ HELAL EDİN

TÜRKSAT Proje Yönetim ve Yazılım Geliştirme DirektörlüğüVeri Merkezi’nde izleme teknisyeni olarak çalışan DESKİ Genel Müdürü MahmudGüngör’ün küçük oğlu Muhammet Musa Güngör, FETÖ’cü darbeci askerler tarafındanrehin alındı. Çatışmaların başladığı sırada ise Denizli’deki DESKİ Genel Müdürübabası ve annesini arayarak “Anam, babam hakkınızı helal edin. TÜRKSAT’ıtarıyorlar şu anda, hakkınızı helal edin” dedi. Darbecilerin TÜRKSAT baskınındaateş altında kalan ve rehin alınan Denizlili genç teknisyen yaşadıklarınıgönderdiği WhatsApp sesli telefon mesajları ile dakika dakika ailesineanlattı.  Denizlili izleme teknisyeniMuhammet Musa Güngör’ün darbe girişimi gecesi darbecilerin saldırısına uğrayanve şehitlerin verildiği TÜRKSAT Gölbaşı Kampüsü’nden panik ve dehşet içindebabası Mahmut Güngör ile yaptığı telefon görüşmeleri ve gönderdiği sesliWhatsApp telefon mesajları ise şöyle;

TÜRKSAT’I BIRAKMAYIN BUNLARA, ÇIKIN SOKAĞA


Saat; 12.06;

“TÜRKSAT’ın girişini de itfaiye ve greyderle kapattık. Birsıkıntı olursa haberdar ederim.. Hadi iyi geceler..”

Saat; 12.30;

“Özel  harekattaki tümhelikopterleri imha etti ş…….ler. Dua edin. Biz TRT’nin yayınını bastırdık.Kablo Tv’den çıkamıyorlar. TRT’nin haberini engelledik.. Cumhurbaşkanı AHaber’den açıklama yaptı. Milleti sokağa istiyor. Çıkın sokağa..”

Saat; 12.36;

“Arkadaşlar TÜRKSAT’ın tepesinde helikopterle sıkıyorlarburaya. Hakkınızı helal edin. Bir sıkıntı olursa. Hakkınızı helal edin. Buş…….lere de bırakmayın burayı.. Hakkınızı helal edin inşallah. Allah’aemanet..”

Saat; 12.48;

“Anam, babam hakkınızı helal edin.. TÜRKSAT’a sıkıyorlar şuanda. Hakkınızı helal edin..”

DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör daha sonra oğlu MuhammetMusa Güngör ile irtibatı tam 3 saat boyunca kaybetti. Musa Güngör saat;12.06’dan itibaren saat; 12.48’e kadar anne ve babasını tam 4 kez aradı. Dahasonra tüm iletişimi kesildi. Çünkü rehin alınmıştı. Saat; 03.30’dan itibarenözel harekat polisleri tarafından kurtarıldı. Ve babası Mahmud Güngör ilegörüşebildi.

Muhammet Musa Güngör TÜRKSAT Merkezi’nde bu önemli ve korkudolu anları yaşarken, Denizli’de ise haber yayınları ile darbe girişiminde haberdarolan baba DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör ise zaman kaybetmeden önce DenizliBelediyesi’ne koştu ve Belediye Başkanı Osman Zolan ile birlikte AK Parti ilmerkezine hareket etti. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “meydanlara çıkınçağrısı” üzerine ise Çınar Meydanı’na gelip belediye balkonundan BaşkanZolan’ın ekibi ile birlikte halkın karşısına çıkan ilk isimlerden biri oldu.Bir yandan da DESKİ’nin araç parkındaki tüm büyük araçları harekete geçirmiş,darbecileren geçeceği tüm yollara barikatlar kurduruyordu. Meydanda sloganlarattı, darbecileri lanetledi. Tüm bunları yaparken, bir taraftan da aklısaldırıya uğrayan TÜRKSAT’taki oğlunda idi. Muhammet Musa Güngör’in ise sonaramalarından sonra irtibatı kesilmişti. ise işte o sıralarda babasını arıyordu.Güngör buna rağmen meydandan ayrılmadı.

İLÇİOĞLU’NA YENİ İKİ GÖREV DAHA

Başbakan Binali Yıldırım’ın Denizli Çallı Başdanışmanı Saimİlçioğlu’na 2 önemli görev daha verildi.. Saim İlçioğlu 1 Eylül 2016 tarihiitibariyle vekaleten Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Düzenleme Genel Müdürüolurken, diğer taraftan Başbakan Yıldırım başdanışmanına bir görev daha verdi.İlçioğlu aynı zamanda; Başbakanlık Tanıtma Fonu Genel Sekreteri oldu. TümDenizlililere duyurulur..

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER