50 FARKLI İLİN YÖRESEL LEZZETLERİ FESTİVALDE BULUŞTU

Fiesta Organizasyon Şirketi tarafından bu yıl Denizli’de ikincisi düzenlenen ve 50 farklı ilin lezzetlerinin buluştuğu ‘Yöresel Lezzetler Festivali’ açıldı. Festival 23 Aralık’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

50 FARKLI İLİN YÖRESEL LEZZETLERİ FESTİVALDE BULUŞTU

Fiesta Organizasyon Şirketi tarafından bu yıl Denizli’de 2’nci kez ‘Yöresel Lezzetler Festivali’ düzenlendi. 50 farklı ilin yöresel lezzetlerini buluşturan festivalde el emeği, göz nuru hediyelik ürünler de stantlarda yerini aldı. Denizlililerin yoğun ilgi gösterdiği festival 23 Aralık’a kadar Wernuar Restoran’da ziyaretçilerini ağırlayacak. Festivalin mimarları Fiesta Organizasyon Şirketi Kurucuları Kadir Enyüce ve Birol Karataş festivale dair açıklamalarda bulundu. Festivalin kültürlerin tanıtımı açısından önemli olduğunu söyleyen Enyüce; “Türkiye’nin 50 vilayetinden, farklı yöresel lezzetleri festivale taşıdık. Bir çoğuna burada rastlama imkanımız olmuyor. Özel ürünler festivalde toplandı. Kültürlerin tanıtımı açısından oldukça önemli bir festival. Tüm Denizli halkını festivalimize bekliyoruz” dedi.

“HEDEFİMİZ 81 İLİ FESTİVALE TAŞIMAK”

Hedeflerinin gelecek yıl 81 ili festivale taşımak olduğunu belirten Karataş ise şunları söyledi: “Denizli’de bu konuyla ilgili yer problemi yaşıyoruz. Hedefimiz 81 ili festivale taşımak. 81 ilin yöresel lezzetlerini Denizli halkıyla buluşturmak istiyoruz. Bir de Denizli’nin meşhur lezzetlerini tanıtacağımız stantlar oluşturmak istiyoruz. Kale biberini, Yatağan bıçağını ve daha pek çok ürünü tanıtmak istiyoruz. Denizli’ye ait tanıtacak çok fazla değerin olduğunu düşünüyoruz.”

PINAR ÇANKAYA-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2018, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER