Acıpayam, ‘Uluslararası İşbirliği Temsilcileri’ni ağırladı

“Irak Cumhuriyeti’nde Sulama Birlikleri Aracılığıyla Sürdürülebilir Sulama Yönetimi Projesi” kapsamında 8 kişilik Irak ve 2 kişilik Japonya Uluslararası İşbirliği temsilcilerinden oluşan heyet, Denizli’nin Acıpayam İlçesi’ne gelerek bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Acıpayam, ‘Uluslararası İşbirliği Temsilcileri’ni ağırladı

Devlet Su İşleri (DSİ) İşletme ve Bakım Dairesi Başkanlığı’nın yönlendirmesi ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı’ndan 2kişi ile ‘Irak Cumhuriyeti’nde Sulama Birlikleri Aracılığıyla Sürdürülebilir Sulama Yönetimi’ modeli arayışındaki Irak Cumhuriyeti’nden 8 heyet, tecrübelerinden yararlanmak üzere Türkiye’ye geldi. 4-17 Nisan tarihleri arasında çeşitli temaslar gerçekleştirecek olan heyet, Buldan Sulama kooperatifini ziyaret ederek; bilgi aldılar. Ardından Acıpayam-Tavas Sulama Birliği Başkanlığı’nı ziyaret eden heyet, Birlik başkanı Osman Ejder’den bilgi aldı.

Ziyarette; Başkan Ejder’in yanı sıra; Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, S.S. Yumrutaş Sulama Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yılmaz, S.S. Yazır Sulama Kooperatifi Başkanı Sait Kaplan, S.S. Darıveren Sulama Kooperatifi Başkanı Mehmet Coker, S.S. Kızılcabölük Sulama kooperatifi Başkanı Halil Makav ve S.S. Gümüş Sulama Kooperatif Başkanı Deniz İlgün de hazır bulundu.

Son olarak heyet, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan'ı makamında ziyaret etti. Başkan Şevkan, heyete Acıpayam Türkülerinden oluşan albüm hediye etti. Heyettekiler, ziyaretler sonunda Irak’ta Kurulması düşünülen sulama kooperatifleri ve Sulama birlikleri için aldıkları bilgilerin faydalı olacağını belirttiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER