AHMET ALTIN GÖREVİNE İADE EDİLDİ

AHMET ALTIN GÖREVİNE İADE EDİLDİ

15Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından Denizli’de başlatılan operasyonlarkapsamında “soruşturmanın selameti” gerekçesi ile açığa alınan Aile ve SosyalPolitikalar Denizli İl Müdürü Ahmet Altın, hakkında yürütülen soruşturma veincelemeler sonucunda aklandı. Ahmet Altın bağlı bulunduğu Bakanlık tarafındangörevine iade edildi. Fetö ve Paralel Yapı ile ilintisi araştırılan Altın’ın “görevdenuzaklaştırma kararı”, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül SayanKaya imzalı yazı ile kaldırıldı. Ahmet Altın önümüzdeki günlerden itibaren ilmüdürü statüsü ve hakları ile Bakanlığa bağlı Aile ve Sosyal Politikalar GenelMüdürlüğü bünyesinde görev yapacak.

 

Görevineiade kararı ile aklanan ve Denizli’de FETÖ Operasyonlarında temize çıkan ilkisim olan Ahmet Altın konuyla ilgili facebook sayfasında paylaştığı yazıda şugörüşlere yer verdi; “15 Temmuz gecesi püskürtülen FETÖCÜ odakların hain darbegirişimi sonrası, devletimizin ilgili birimleri bilindiği üzere ülke çapındatedbir amaçlı geniş çaplı incelemeler başlattı. Ben de bu incelemelerkapsamında bir süre görevimin başında olamadım. Bu durum benim için oldukça zorve üzücü olsa da, en az kendimden emin olduğum  kadar, devletimizindoğruları gün yüzüne çıkaracağından da asla şüphe duymadım; Süreçlerintamamlanmasını sabırla bekledim. Bugün bu süreç benim adıma Allah'a şükür temizbir şekilde sonuçlanmış, Bakanlığımızca da göreve iade surecim tamamlanmışbulunmaktadır. Bu süreçte bakanlığımızın takdirleri ve bilgim dahilinde,görevimi önümüzdeki günlerden itibaren Ankara'da Bakanlığımızda sürdüreceğim.Şahsıma ilk günden itibaren destek veren sıkıntılarımı paylaşan dua eden tümdost ve arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum..”

 

TBMM’de AK Parti kurucularından Denizli MilletvekiliMehmet Salih Erdoğan’ın da uzun süre danışmanlığını yürüten İl Müdürü AhmetAltın, Denizli’de protokol programı sunumlarının da değişmez ismi olaraktanınıyordu.  Altın; 36 yıllık devletmemurluğu boyunca; öğretmenlik, idarecilik, TBMM'de müşavirlik ve 11 yıldır daAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü olarak görev yapıyordu. Altın’ın görevyaptığı süre boyunca aldığı 50'ye yakın takdir ve teşekkür belgesi de var.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER