AK PARTİ’DE ADAYLAR AÇIKLANIYOR...

Türkiye’de yerel seçimlerin heyecanı yaşanırken; DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Güne Bakış programının konuğu olan AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylarla ilgili duyurusunu bugün yapacağını söyledi.

AK PARTİ’DE ADAYLAR AÇIKLANIYOR...

Türkiye yerel seçimlere hazırlanıyor. Vatandaşlarda ‘kimlerin aday gösterileceği’ yönünde merak oluşurken; siyasi partilerde hummalı bir çalışma var.  DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Güne Bakış programının konuğu olan AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Denizli’de Osman Zolan’la devam edileceği ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci’nin de İzmir’den Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı söylentisi hakkında sorulan soruyu yanıtladı. Başkan Filiz, “Bunu söyleme noktasında partimizin kurumsal bir işleyişi var. Benim burada bunu zikretmem doğru olmaz. Sayın Cumhurbaşkanımız adaylarla ilgili bunun duyurusu yapacak. Cumartesi’yi beklememiz gerekiyor. Bu illerde tabii çoğu büyükşehir. Buralarda büyükşehir belediye başkanları da temayüle girmedi” dedi.  

“TEMAYÜL SONUÇLARI DİREKT CUMHURBAŞKANIMIZIN ÖNÜNE ULAŞMIŞ OLDU”

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan elektronik temayül ile ilgili açıklama yapan Başkan Filiz, “yaklaşık bin 740 mahalle temsilcimiz, ilçe yönetimlerimiz, kadın ve gençlik kollarımız, meclis üyelerimizle beraber bir temayül gerçekleştirdik. Bu ilk yapılan elektronik temayül sistemiydi. Toplamda tonlarca kağıdın tasarruf edildiği; AK Parti’nin teknolojiyi kullanmasıyla yeni bir sistemin devreye girdiği güzel bir temayül gerçekleştirdik. Genel merkezden gelen 23 bilgisayarda biz manyetik kart okuyucularla böyle bir sistem kuruldu. Biz en güzel şekliyle temayülümüzü gerçekleştirdik. Önemli olanda teşkilatımızın da iradesinin yansımasını, tecelli etmesini sağlamış olduk. Yüzde 83’lük bir katılımla bu gerçekleştirildi. Yaklaşık bin 442 kişi oy kullandı. Sorunsuz bir şekilde saat 4 itibariyle sonlandırdık. Sonuçlar direkt elektronik ortamda Ankara’ya Cumhurbaşkanımızın önüne ulaşmış oldu” diye konuştu.

“DENİZLİ’DE BEKİLLİ’NİN SİMGESEL ÖZELLİĞİ VAR”

31 Mart 2019’de yapılacak olan seçimlerdeki hedefleri hakkında da açıklama yapan Başkan Filiz, Denizli’deki 20 belediyeye de Ak Parti bayrağı dikmek istediklerinin altını çizdi. Başkan Filiz, “20’de 20 derken buna inanaraktan söylüyoruz. Bunu basit bir slogan, hedef olsun diye değil; inanarak söylüyoruz. Daha önce görev yapan arkadaşımızla program yapan arkadaşımızla program yaparken o zaman aynı söylemi söylemiştim. ‘Bir sonraki seçimlerde Bekilli’ye de AK Parti bayrağımızı dikeceğiz’ demiştim. Türkiye’de İzmir ne kadar bizim için önemliyse Denizli’de de Bekilli’nin böyle bir simgesel özelliği var. Oradaki halkımızın da böyle bir talebi uzun zamandır var. İnşallah Bekilli dahil elimizde olan ilçelerle bütün ilçelerde yerel yönetimlerde güçlü bir Denizli profilini hep beraber çizmeyi arzu ediyoruz. Bu yönde çalışmalarımı yapıyoruz. Burada önemli olan aday adaylarını tespit ederken adaylarımızın Denizlili hemşerilerimizle aynı rüyayı gören, şehir için aynı düşünceleri paylaşan, aynı etik değerlere sahip, yaşantısıyla, yaşamıyla, dünyaya bakışıyla milli değerlere sahip olan mutlaka adaylarımızla bir yola devam edeceğiz. Mevcut belediye başkanlarımızın birçoğu zaten bu alanda çalışmalarını yapıyorlar. Ama bu bir bayrak yarışıdır. Belki içlerinde bazı başkanlarımız görevlerini yeni arkadaşlarına teslim edecekler. Ama biz burada Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği üzere AK Parti ben partisi değil; biz partisidir” dedi.

“ARALIK BAŞINDA ÇOĞU İSİMLER BELİRLENMİŞ OLUR”

AK Parti’nin ilçe belediye başkan adaylarının Aralık ayının ilk haftalarında birçoğunun belli olacağının altını çizen Başkan Filiz, şunları söyledi: “Denizli açısından bu isimlerin Aralık başı gibi birçoğu belirlenmiş olur. Çünkü Denizli’de bazı ilçelerimiz var ki milletvekilimizin, il başkanı olarak benim ve büyükşehir belediye başkanımızın vs. onların istişare ettiği, üzerine mutabık kaldığımız konular var. Mevcut belediye başkanımızın görevine devam etmesi veya başka bir arkadaşa teslim etmesi yönünde böyle ortak mutabakat olan ilçelerimiz mutlaka daha erken açıklanacaktır. Belediye başkanımızın olmadığı; bahsettiğim 4 ilçemiz var. Bu ilçelerdeki adaylarımız daha erken açıklanabilir. Çünkü burada zaten mevcut bir belediye başkanımız yok. Orada adayımızın bir an önce sahaya çıkıp, saha çalışmasını yapıp, teşkilatımızla beraber ön alması lazım. Bu dönemde aday belirleme süreçlerine baktığımızda diğer siyasi partilerin de esasında AK Parti’nin adaylarını beklediğini görüyoruz.”

ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER