APOLAS LERMİ VE OZANCA İLE KÜLTÜR SENTEZİ

Denizli Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği ile Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle düzenlenen 8’inci Geleneksel Hamsi Şöleni için kente gelen Karadenizli Ünlü Sanatçı Apolas Lermi, “Denizli’nin müzikal kültürü ile Karadeniz’in müziği birbirine benziyor. Bazı eserler ‘tıpa tıp aynı’ diyebiliriz. Belki ikisini birleştirebiliriz. Sentez gibi bir şey yapabiliriz” dedi.

APOLAS LERMİ VE OZANCA İLE KÜLTÜR SENTEZİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin işbirliğiyle geleneksel olarak düzenlenen Hamsi Şöleni’nin bu yıl 8’incisi gerçekleştirildi. Karadenizli ünlü sanatçı Apolas Lermi, Recep Yazıcıoğlu- İncilipınar Parkı’nda düzenlenen şölende konser vermek için Denizli’ye geldi. Konser öncesi DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ni ziyaret eden ünlü sanatçı Lermi özel açıklamalarda bulundu. Etkinliği değerlendiren ve Karadeniz’de de Denizli kültürünün yer bulması gerektiğini belirten Lermi; “Karadeniz’den bu kadar uzakta bir yerde Karadeniz kültürünün bir şekilde yaşıyor olması benim için çok güzel. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Umarım aynı şekilde Denizli kültürü de bir şekilde Karadeniz’de yer bulur. Biz de çok seviniriz. Trabzon’da ya da başka bir şehirde Denizlilileri ağırlamaktan mutluluk duyarız” dedi.

“DÜNYADAKİ MÜZİK SEKTÖRÜ FARKLI BİR YÖNE GİDİYOR”

Yeni projelerin de müjdesini veren Lermi; “Çalışmalarımız devam ediyor. Dünyadaki müzik sektörü farklı bir yöne gidiyor. Biz de bunun farkındayız ve uyum sağlamaya çalışıyoruz. Klipler, müzik çalışmalarımız, sosyal sorumluluk projelerimiz devam ediyor. En son Uzungöl’ün bozulan doğal yapısıyla ilgili bir proje yaptık. Buna benzer sosyal sorumluluk çalışmalarım olacak. Müzikseverlerin seveceği şarkılarım da var. Onları da yavaş yavaş kayıt ediyoruz” diye konuştu.

“DENİZLİ MÜZİKAL KÜLTÜRÜ İLE KARADENİZ’İN MÜZİĞİNİ BİRLEŞTİREBİLİRİZ”

DRT Denizli Televizyonu’nun sevilen sanatçısı Ozanca ile ortak bir proje fikirlerinin olduğunu söyleyen Lermi şunları aktardı: “Ozan ile birlikte bir şeyler yapmak istiyoruz. Çok güzel, çok mantıklı bir projemiz var. Denizli’nin müzikal kültürü ile Karadeniz’in müziği birbirine benziyor. Bazı eserler tıpa tıp aynı diyebiliriz. Belki ikisini birleştirebiliriz. Sentez gibi bir şey yapabiliriz.” Ozan Karpuz, Apolas Lermi’ye ziyaretlerinden dolayı ‘Ozanca’ logolu bardak hediye etti.

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER