Arslan: “amacımız; vatandaşımızda hayal kırıklığı yaratmamak”

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden CHP Acıpayam Belediye Başkan Adayı Alim Arslan, “Asıl amacımız insanların hayır duasını alabilmek ve insanlarda hayal kırıklığı yaratmamak. Bu belediye başkanlığı benim ve ailem için hayırlı olmayacaksa hiç olmasın” dedi.

Arslan: “amacımız; vatandaşımızda hayal kırıklığı yaratmamak”

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den açıklanan ilk belediye başkan adaylarından biri olan Acıpayam Belediye Başkan Adayı Alim Arslan, seçim çalışmalarına aralıksız devam ederken, Acıpayam’a yönelik projelerini ve hayallerini anlattı. Her seferinde Acıpayam’ın evladı olduğunu dile getiren Arslan, ilk olarak kısaca kendisini tanıttı. Acıpayam’da doğup büyüdüğünü söyleyen Arslan, “1973 yılında Acıpayam’da doğdum. Babam bankada memur olmasına rağmen çiftçi bir ailenin oğlu olarak dünyaya geldim. Çocukluğumuz, gençliğimiz tütün tarlalarında geçti. 2001 yılında ticari hayata başladım. Marketimizin ilk şubesini 2001 yılında hizmete açtık.  Bugün 4 şubemizle yaklaşık 18 yıldır Acıpayam halkına hizmet vermekteyiz. Bunun yanında inşaat sektöründe de faaliyet gösteriyoruz. Son 6 yılda 3 tane proje gerçekleştirdik. Yaklaşık 60 daire ve 8 dükkândan oluşan bir projeydi bu. Bunun dışında eğitim sektöründe de hizmetlerimiz var. 12 yıldır Acıpayam Uğur Dershaneleri’nin kurucusuyum. 4 yıl önce siyasete atıldım. 2 yıl CHP Denizli İl Yönetim Kurulu üyeliği yaptım. Sonrasında partimiz bizi Türkiye’de ilk açıklanan belediye başkanları arasında gösterdi” dedi.

“HAYVANCILIĞIN EN BÜYÜK SORUNU YEM FABRİKASI İLE SONA ERECEK”

Projelerinde vatandaşının menfaatini gözettiklerini belirten Arslan, ilçe için 4 büyük proje tasarladıklarını söyledi. Arslan “Biz kırsalı kalkındırırsak aslında Acıpayam’ı da kalkındırmış olacağız. Projelerimizi finansmanından olabilirliğine kadar en ince ayrıntısına kadar araştırdık ve projelendirdik. Acıpayam’da hayvancılık güçlü bir sektör. Hayvancılığın sorunlarını halledebilmek için önce yem fabrikası düşündük. Yem fabrikası günlük 100 ton kapasiteli. Acıpayam’da günlük yem tüketimi 300 ton. Bizim projemiz aslında ihtiyacı karşılamıyor. Ancak buna rağmen biz bu yem fabrikasıyla birlikte vatandaşımıza eğer yemi piyasa şartlarından yüzde 20 daha ucuza verirsek vatandaşın elini güçlendirmiş olacağız” diye konuştu.

“TARIM BAKANLIĞI’NIN DÜŞÜNMESİ GEREKEN PROJELERİ SEN DÜŞÜNMÜŞSÜN”

Entegre et işleme merkezi kurarak hayvancılıkla ilgili bir diğer sorunu da ortadan kaldıracaklarını belirten Arslan; “Günlük 100 baş büyük hayvan, 200 baş küçük hayvan işleme kapasitesine sahip merkez olacak. Vatandaş yetiştirdiği hayvanı Acıpayam Belediyesi’ne verecek. Belediye kendi tesisinde bunu işleyecek, işlenen etleri de turizm bölgelerine, büyük yemek şirketlerine pazarlayıp satacak. Vatandaş bu noktada parasını kimden alacağını bilecek. Projelerimizin amacı; vatandaşımızın daha fazla çalışması ama daha fazla para kazanması. Vatandaşlarla projelerimizi konuştuğumuzda ‘Alim Başkan Tarım Bakanlığı’nın düşünmesi gereken projeleri sen düşünmüşsün’ diyorlar” şeklinde ifade etti.

“TÜTÜN İŞLEME TESİSİ KURACAĞIZ”

İlçenin önemli geçim kaynaklarından biri olan tütüncülük ile ilgili projesini aktaran Arslan, şunları söyledi: “Çocukluğum tütün tarlalarında geçtiği için tütüncülüğün ne kadar zor olduğunu biliyorum. Tütün işlemesi zor bir ürün. Alımını yapanlar ise sadece tüccarlar. Devlet garantisi olmadığı için de riskli bir ürün. Biz bu sorunu ortadan kaldırmak için Acıpayam Belediyesi’ne ait tütün işleme tesisini kuracağız. Bu tesisle çiftçimizin yükü azalacak. Bu tesislerimiz kurulursa Acıpayam’dan Denizli’ye göç de olmayacak. Gençlerimiz bu merkezlerde istihdam edilecek. Kısaca, Acıpayam Belediyesi, her bir ferdinin yanında olacak. Vatandaşın en ufak sorunuyla ilgilenecek.”

“BU PROJE ACIPAYAM’IN VİZYON PROJESİ OLACAK”

Acıpayam için vizyon proje niteliğinde olan otopark projesi hakkında konuşan Arslan, “13 bin metrekare alan üzerine kurulu, altında 2 katlı 800 araçlık otoparkı olacak. Üzerinde de yeşil alan olmak üzere, 80 metre karelik 75 adet dükkânlar olacak. Bu dükkânların satışıyla da Acıpayam Belediyesi en az 60 milyon TL gelir elde edecek.  İnşaat maliyetinin 20 milyon TL olduğunu düşünürsek, mevcut Acıpayam Belediyesi’nin borç yükünü 40 milyon TL azaltacak bir proje. Bu proje Acıpayam’ın vizyon projesi olacak” dedi.

“HAYIRLI OLMAYACAKSA; HİÇ OLMASIN”

“Halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için belediye başkanlığına talip oldum” diyen Arslan, şunları aktardı: “Hiçbir vatandaşımızın kötü koşullarda yaşamasını istemeyiz. Vatandaşımız dara düştüğünde belediyenin arkasında olduğunu hissetmeli. Acıpayam Belediyesi’nin rehabilitasyona ihtiyacı var. Hem maddi hem de iç işleyişi ile alakalı. Asıl amacımız insanların hayır duasını alabilmek ve insanlarda hayal kırıklığı yaratmamak. Bu belediye başkanlığı benim ve ailem için hayırlı olmayacaksa; hiç olmasın.”

MELTEM BADAM /MEHMET ÜNLER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER