“Artık Denizli heykele aşina”

Nihat Kömürcüoğlu Kültür Sanat Turizm ve Tanıtım Vakfı Başkanı Nihat Kömürcüoğlu, 2019 Yılı Heykel Kolonisi’nin Temmuz Ayı’nda yapılacağını belirterek, “Yerli ve yabancı turistler için her hangi bir reklam yapmıyoruz. Denizli artık heykele aşinadır. Sadece sanatsal bir değerdir” dedi.

Nihat Kömürcüoğlu Kültür Sanat Turizm ve Tanıtım Vakfı Başkanı Nihat Kömürcüoğlu, 2019 Yılı Heykel Kolonisi’nin Temmuz Ayı’nda yapılacağını açıkladı.

2019 yılında Heykel Kolonisi’ne Türkiye’de bulunan üniversitelerin Heykeltraş Bölümü’nde öğrenim gören son sınıf öğrencilerinin katılacağını belirten İşadamı Kömürcüoğlu, “Heykel Kolonisi’ne bu yıl sadece Türkiye’deki üniversitelerde okuyan Heykel Bölümü öğrencileri katılacaktır. Daha çok 4 sınıf öğrencileri olacaktır. Lisansüstü ve doktora yapan heykel öğrencilerine ayırdık. Onlar arasından seçeceğimiz 10-11 öğrenciyi projelerine göre seçeceğiz” dedi.

“GAYEMİZ; DENİZLİMİZ’E DAHA ÇOK HEYKEL KAZANDIRMAK”

DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklama yapan Başkan Kömürcüoğlu, “Bu yıl Heykel Kolonisi’nde Denizli şehir merkezinde figüratif ve sanatsal bir yapıda sergilenebilecek heykellerin yapılmasını arzuluyoruz. Gayemiz; Denizlimiz’e daha çok heykel kazandırmaktır. Yapılan heykellerin caddelerimize ve parklarımıza konulmasını arzuluyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyesi yaptığımız protokolle bizim ortağımızdır. İstedikleri kadar heykel alabilirler. 2018 yılı Heykel Akademisi’nde yapılan heykellerden 5 tane aldılar. Önümüzdeki günlerde parklara konulacak. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a Heykel Kolonisi’ne verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı’nın Heykel Kolonisi’nin gelişimi ve tanıtımında büyük bir enerji harcamıştır. Otaklı Başkanımı da teşekkür ederim” diye konuştu.

“DENİZLİLİLER, HEYKEL KOLONİSİNİ AİLECEK GELİP GEZİYOR”

Heykel Kolonisi alanına yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiğini belirten Başkan Kömürcüoğlu, “Yerli ve yabancı turistler için her hangi bir reklam yapmıyoruz. Zaman zaman bazı turizm şirketlerinin rehberleri otobüsleriyle giriyorlar. Biz kendilerine bir şey demiyoruz. Turistler 2013-2014 yılından sonra gece 24:00’de bile heykellerimizi inceleme fırsatı yakılıyor. Aydınlatma yapıyoruz. Pazar günleri aileler çocuklarıyla gelip heykelleri geziyorlar. Denizli artık heykele aşinadır. Zannedildiği gibi heykel günah değil. Bu bir put değil. Sadece sanatsal bir değerdir” dedi.

MUHAMMET KARAÇAY- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER