Aydın Ergül’ün ailesinden tuzak kurdu iddiası! “Ben iki çocuğumla ortada kaldım, adalet istiyorum”

Eski sevgilisi Gülistan K. tarafından bıçaklanarak öldürülen Aydın Ergül’ün eşi 30 yaşındaki Gülay Ergül, Gülistan K.’nın eşine tuzak kurduğunu iddia ederek; “Kendi rahatını sağladı, hayatını kurtardı, para bitince eşime iftira attı. O kadın benim eşime tuzak kurdu. Ben iki çocuğumla ortada kaldım, adalet istiyorum. Adaletin yerini bulmasını istiyorum” dedi.

17 Mayıs Cuma Günü, eski sevgilisi Aydın Ergül’den şiddet gördüğünü ve Ergül tarafından sürekli takip edildiğini ileri süren 38 yaşındaki Gülistan K., eski sevgilisini bıçakladı. Göğsünden bıçaklanan ve ağır yaralanan Ergül, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yaşanan olayın ardından Ergül ailesi, DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunarak; Aydın Ergül’e tuzak kurulduğunu ileri sürdü. Aydın Ergül’ün eşi Gülay Ergül (30); “Gülistan K. Yaklaşık 6 senedir eşimin hayatındaydı. İlk sıralarda eşim Aydın Ergül’ün iş yerinde sekreterlik yapıyordu. Ben durumu çok sonradan öğrendim. Gülistan K. ile iletişime geçtim ve ona birlikte olduğu adamın evli ve 2 çocuğu olduğunu söyledim. ‘Beni ilgilendirmez’ dedi. Hiç umursamadı. Hiç bir şey yokmuş gibi devam etti. Kendisiyle mesajlaştım. ‘Çık hayatımızdan. Artık yeter. Senin yüzünden huzurumuz kalmadı’ dedim. Kendisi eşim Aydın Ergül’ü sevdiğini, Aydın’ın da onu sevdiğini söyledi” dedi.

“O KADININ SÖYLEDİĞİ HER ŞEY YALAN”

Bir süre sonra eşinin iflas ettiğini belirten Ergül, “Eşim o duruma gelince araları açıldı. Kısacası para bitince aşk da bitti. Daha sonra ben tekrar devreye girdim. Ayrılmaları için elimden geleni yaptım. Ama o, hiç vazgeçmedi. Bana sürekli mesajlar atmaya başladı. Sürekli tehdit etti. Bir mesajında ‘Eşin kapımda. Onu al’ yazıyordu. Ama bana bu masajı attığında Aydın benim yanımda uyuyordu. Sürekli karakola gidip eşimi şikayet ediyordu. Sık sık mesajlar atıyordu. Eşime tuzaklar kuruyordu. Her şikayetinde eşim karakola gidip ifade verip geri geliyordu. Neden o kadın, röportajında, birlikte olduğu kişi olan eşimin evli olduğunu söylemedi? Neden sadece eşimin adını lekeledi? Bu kadın neden mağdur rolüne girdi? Aydın’ın evli ve 2 çocuğunun olduğunu biliyordu. Bir kadın bir kadına bunu yapar mı? Ben evliliğim için tam 6 sene boyunca savaştım. Eşim de içinde bulunduğu durumun sıkıntılı olduğunu anladığında ailesi için elinden geleni yaptı. Ancak karşıdaki şahıs durmadı. Gece gündüz eşimi aradı. ‘Seni şikayet edeceğim. Senin benden kurtuluşun yok. Sen bana ve diğer kızlara yaptıklarının cezasını çekeceksin’ gibi şeyler söyledi. O kadının söylediği her şey yalan, iftira. Benim eşim şiddet uygulayacak, bir kadının eline bakacak insan değildi” şeklinde konuştu.

“HAYATINI KURTARDI, PARA BİTİNCE EŞİME İFTİRA ATTI”

Gülistan K.’nin ileri sürdüğü ‘Aydın Ergül’ün uyuşturucu madde kullandığı’ yönündeki iddialara da cevap veren Ergül, “Tamamen iftira atıyor. Zaten hanımefendi Aydın’dan önce de başka evli bir adamla beraberdi. Sürekli evli adamların kafasını karıştırıp, onların hayatına girip, paralarını yiyip işi bittikten sonra insanları yarı yolda bırakıyordu. Güzellik merkezinde çalışıyor olması bile eşimin sayesinde. Kendi rahatını sağladı, hayatını kurtardı, para bitince eşime iftira attı” şeklinde ifade etti.

“O KADIN BENİM EŞİME TUZAK KURDU”

Gülay Ergül, ‘Aydın Ergül 17 Mayıs Cuma Günü neden Gülistan K.’nin yaşadığı yere gitti?’ sorusunu şöyle yanıtladı: “Kendisi çağırmıştır. Benim eşimin zaten işi yoktu. Evdeydi. O gece de Aydın hiç uyumadı. Saat 7:30 sıralarında evden çıktı. Giderken de; ‘Geri geleceğim’ dedi. Eminim eşime tuzak kurdu o kadın. Evden hiç çıkmayan eşim o gün evden çıktı. O gün saat 8:15 sıralarında eşim aradı, çocukları okula bırakıp bırakmadığımı sordu. ‘Bırakmadım henüz’ deyince ‘Tamam ben birazdan geleceğim, bırakırım’ dedi. Ondan sonra ben tekrar aradım ama telefona cevap vermedi. O kadın benim eşime tuzak kurdu. Eşim suçsuzdu. Bir hiç uğruna öldü. O kadın eşimi para için kullandı. Şimdi mağdur rolünü oynuyor. O kadının en ağır cezayı alması için elimden geleni yapacağım. Eşim kötü biri olsa, bir kadına şiddet uygulasa hele ki bıçaklasa, o karakoldan onu bırakırlar mı?”

“ADALETİN YERİNİ BULMASINI İSTİYORUM”

Sözlerinin sonunda evli erkeklere ve kadınlara da seslenen Ergül; “Ben buradan tüm evli erkeklere sesleniyorum; kesinlikle böyle tuzaklara düşmeyin! Böyle kadınların oyunlarına gelmeyin. Yuvanızı yıkmayın. Kadınlar sizler de eşlerinize sahip çıkın. Böyle tuzaklara düşmesinler. Ben iki çocuğumla ortada kaldım, adalet istiyorum. Adaletin yerini bulmasını istiyorum” dedi.

“AÇTIĞI GÜZELLİK MERKEZİNİN PARASI NERDEN GELMİŞ?”

Aydın Ergül’ün 45 yaşındaki ağabeyi Metin Ergül, “Bu kadın sürekli benim kardeşimi ve eşini tehdit ediyormuş. Açtığı güzellik merkezinin parası nerden gelmiş? Devlet bunu araştırsın. Cuma günü televizyona çıkıyor, daha 24 saat geçmeden kardeşimi öldürüyor. Biz sadece adalet istiyoruz. Bu kadın kardeşimin hayatına girdi, Aydın’ın hayatını bitirdi. Gülistan Hanım röportajında; ‘15-16 yaşlarında kız çocuklarıyla birlikte olmuş’ diyor. Polis, kardeşime bile böyle bir şeyden bahsetmedi. Perşembe gecesi de o kadın Aydın’a hep mesaj atmış. Mesajlarla tahrik etmiş. Aydın’da sabah 7:30’da kalkıp o kadının yaşadığı Değirmenönü Mahallesi’ne gitmiş. İşin kısası bu kadın kardeşime tuzak kurmuş. Benim kardeşimin şuanda piyasadan 5-6 trilyon alacağı var. Bu tuzağın arkasındaki asıl kişiler kimlerse onlar ortaya çıkarılsın. Ne malum kardeşimin alacaklı olduğu birisinin bu kadınla anlaşıp belli bir para teklif etmediği?” diye konuştu.

“OTOPSİ RAPORUNU BEKLİYORUZ”

Metin Ergül, şunları aktardı: “Kardeşimin cenazesi yıkanırken gördük ki her iki kolunda da parmak izleri var. Birisi arkadan sıkıca tutmuş gibi. Şu anda otopsi raporunu bekliyoruz. Bir de sosyal medyada yazanlara çizenlere de diyorum ki; tek tarafı dinleyip yargılamayın. Ağrı’dan buraya geldik bu zamana kadar karakol yüzü görmedik biz. İnsanlar tek tarafı dinleyip vurmasınlar kimseyi.”

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER