Bağımsız Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kırgız; “Kendimizi ve kentimizi birlikte yönetelim”

Bağımsız Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçim yarışına katılan Elektrik Mühendisi Mehmet Kırgız, Denizli’yi ‘halk meclisleriyle’ yöneteceğini belirterek, “Asli projemiz; kendimizi ve kentimizi birlikte yönetelim” dedi.

Bağımsız Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kırgız; “Kendimizi ve kentimizi birlikte yönetelim”

Elektrik Mühendisleri Odası ve İl Koordinasyon Kurulu’nda yöneticilik yapan Elektrik Mühendisi Mehmet Kırgız, Bağımsız Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Projeleri hakkında açıklama yapan ve ‘katılımcı demokrasi’ modeli ile yol alacaklarını belirten Kırgız, adaylık sürecini ve projelerini açıkladı.

Denizlili vatandaşın her projede söz sahibi olacağını söyleyen aday Kırgız; “Denizli emekçilerin ve işçilerin çok yoğun olduğu bir ilimiz. Denizlili vatandaşlarımız AK Parti ve İyi Parti arasına sıkışmış durumda. Biz de seçenek olduğumuzu göstermek üzere bağımsız adaylığımızı koyduk. Asli projemiz; kendimizi ve kentimizi de birlikte yönetelim. Biz kentimizi halk meclisleri ile yönetmek istiyoruz. Her sokaktan ve mahalleden muhtarların, azaların, sendikacıların, iş yeri temsilcilerinin, çevre örgütlerinin, meslek odalarının ve en önemlisi kadın birliklerinintoplumun bütün katmanlarında olacağı bir halk meclisi planlıyoruz. Kısaca, katılımcı demokrasiyi istiyoruz. Halk meclisi, hem fikir üretme hem proje yapma hem de bu projelerin uygulanması, denetlenmesi için bizlere yol gösterecektir” diye konuştu.

MELTEM BADAM-GÜRKAN GÖK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221